A pletykálkodó munkatársak, akár a szúnyogok, zümmögnek és negativitással szórják tele a levegőt. Adunk néhány stratégiai tippet a nehézségek kezeléséhez!
Segítünk a józan ész megőrzésében és a pozitív, áskálódásmentes munkakörnyezet megteremtésében. Tudd, hogy a pletyka olyan, mint egy éhes vadállat, amely a figyelemből és a kíváncsiságból táplálkozik. Képzeld el magad egy fenséges oroszlánként, akit egyáltalán nem zavarnak a körülötte zümmögő, bosszantó bogarak. Összpontosíts a munkára, legyél hűvös, közömbös, amikor a pletykák utolérnek!
Az egyik legjobb módja a pletykás munkatársakkal való bánásmódnak az, ha jobb emberré válunk náluk és különb módon viselkedünk. Lássuk be, mások kibeszélése csak egy szomorú kísérlet a reflektorfény megragadására vagy a személyes bizonytalanság elfedésére. Az időd és az energiád túl értékes ahhoz, hogy erre pazarold, koncentrálj inkább a sikereidre!
Amikor pletykálkodó munkatárssal van dolgod, ügyesen tereld a beszélgetéseket gyümölcsöző és munkával kapcsolatos témák felé. Az is jó megoldás, ha egyszerűen a saját dolgoddal törődsz. Képzeld el magad egy lopakodó nindzsaként, aki csendben halad előre, miközben kikerüli a kíváncsiskodók csapdáit! A sikerhez vezető utad összpontosítással és eltökéltséggel van kikövezve, nem üres fecsegéssel.
Mindannyiunknak vannak olyan munkatársai, akik egyszerűen nem tudnak ellenállni a legújabb „híreknek”. Engedd, hogy beáramoljon a releváns és fontos információ, miközben könnyedén blokkolod a felesleges részleteket. Még könnyebb, ha hasonló gondolkodású szövetségeseket találsz. Keresd meg azokat, akik pozitív munkakörnyezetre vágynak, és töltsd velük az időd. Terjesszétek a pozitív szemléletmódot, kezdeményezzetek tartalmas beszélgetéseket. Amikor a pozitív energia szinonímáivá váltok, a munkatársak elkezdenek visszariadni attól, hogy pletykákat osszanak meg veletek.
Amikor pletykás munkatársakról van szó, ne feledd, hogy ez a fajta viselkedés gyakran mélyen gyökerező bizonytalanságból vagy érvényesülési vágyból fakad. Ahelyett, hogy elítélnéd azt, akire ez jellemző, próbáld megérteni a mögöttes motivációit. Mutass együttérzést és nyújts támogatást, hátha ezzel sikerül egészségesebb kifejezési módok felé vezetned az illetőt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre