Egy pszichológus két kulcskérdést osztott meg, amelyek megválaszolása megmutatja, van-e értelme maradnod jelenlegi munkahelyeden.
Szomorú igazság, hogy időnk nagy részét munkával töltjük, ezért egészségünk és motivációnk megőrzése érdekében fontos ügyelni a megfelelő környezetre. Cary Cooper professzor, a Manchesteri Egyetem szervezetpszichológusa a Mirrornak beszélt arról, mikor érdemes munkahelyet váltani.
Sokan nem mernek lépni, akadnak, akik betegeskednek is a stressztől, pedig a szakember szerint két kérdést kell feltenni a nagy döntés meghozatala előtt. A szakértő állítja, minden a főnöködön múlik és azon, hogy milyen érzéseket keltenek benned a munkahelyeden. Ha irányítanak, nem hagynak önállóan dolgozni és folyamatosan ellenőrizgetnek, az rossz jel.
Cooper úgy véli, ha valakinek rossz főnöke van, el kell gondolkodnia azon, hogy mi történne, ha beszélne felettesével a problémáról. „Hogyan reagálna a főnök, ha a saját szerepével kapcsolatos visszajelzést kapna egy beosztottjától?” Ha úgy véled, a főnököd a meglátásaid ellenére sem változtatna, akkor a második kérdést is fel kell tenned magadnak. „Ha tetszik a munkád, akkor a cégen belül tudnál váltani?” Amennyiben nincs esély rá, hogy mondjuk egy másik osztályra kerülj, ahol más főnököd is lenne, akkor Cooper szerint ideje felmondani.
„A rossz főnök egy gyilkos, aki megbetegít és károsítja a magánéleted, tönkreteszi a kapcsolatot a családoddal, gyerekeiddel és másokkal, mert állandóan annyira aggódsz. Erre nincs szükséged." A szakember meglátása szerint az emberek általában nem a céget, hanem annak a főnökét hagyják el. Ez a kapcsolat ugyanis annyira alapvető, amely képes motiválni, de rossz érzést kelteni is és alááshatja az ember önbizalmát.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre