Egyoldalú kapcsolatba csöppentél? Ezekre a jelekre figyelj!

A barátság sem működik, ha csak az egyik fél tesz erőfeszítéseket a másikért. Érezted már úgy, hogy bár van melletted valaki, mégis mintha egyedül lennél?



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.08.28.
egyoldalú barátság

A barátaink jelentik azt a családot, amelyet magunknak választunk. De mi van akkor, ha ez a viszony kiegyensúlyozatlanná, egyoldalúvá válik? Összegyűjtöttük, hogy melyek azok a jelek, amik azt mutatják, hogy nincs meg a kölcsönös szeretet, törődés és támogatás. Az egyoldalú barátságnak szembetűnő mutatói vannak. Lehet, hogy egy konkrét esetben nem igaz rátok az összes, de ha többel is azonosulsz, légy résen!

Egy igaz barátra mindig számíthatsz, ha segítségre van szükséged. Ha mindig csak adsz, de nem kapsz semmit, akkor kihasznál! Forrás: Pixabay

Kezdj gyanakodni, ha a cimborádnak megvan az a mágikus képessége, hogy minden beszélgetést maga felé fordít, minden róla szól. Ha akár egy most megismert srácról, akár az időjárásról próbálsz beszélni, és mégis ott lyukadtok ki, hogy a barátod órákig panaszkodik, az bajt jelez. Alig kezdtél bele a sztoriba és csak egy a semmitmondó „ó?” vagy „hmm”, a reakció, majd „mellesleg” jön egy gyors közbevágás és megint róla van szó? Ez az egyoldalú kapcsolat egyértelmű jele!

Kiegyensúlyozatlan kapcsolatra utal a másik véglet is, ha a pajtásod nem nyílik meg és még hosszú idő után is keveset tudsz az életéről. Ez esetben vonakodik a puszta felszíni részleteken túl bármit is megosztani, pedig egy barátságnak nem kell olyannak lennie, mint egy rendőri kihallgatásnak.

Egymásra vagytok utalva?

Természetesen egy barát bármikor kérhet szívességet, de az is elvárható, hogy ha neked van szükséged valamire, akkor támogasson. Ha kértél valamit, de ilyenkor nem válaszol az üzeneteidre sem, akkor nem számíthatsz rá. Ne hagyd, hogy kihasználjon! Az se normális, ha csak te törődsz a kapcsolattartással, csak te szervezel programot…

Az ő kényelme számít, míg a tiéd kevésbé fontos? Amennyiben mindig a másik fél menetrendje szerint találkoztok, és állandóan ott, ahol neki útba esik, akkor a barátságotok vélhetően egyoldalú. Ez a kapcsolat csak addig működik, amíg behódolsz, ő ebbe nem fog energiát fektetni. Érdemes figyelni a viselkedési mintákra is. Lehet, hogy rossz napja van, vagy olyan kihívásokkal küzd, amelyek távolságtartóvá teszik, de ha rendre érdektelen marad és az empátia hiánya megszokottá válik, akkor sajnos nem törődik veled.

Az egyoldalú barátságokat az érzelmek és a közös erőforrások igazságtalan cseréje jellemezi. Az ilyen jellegű kapcsolat fenntartása a lelkiismeretes fél számára mentálisan kimerítő. Még éjszaka is azon tűnődsz, mit csinálsz rosszul? Ha elszigeteltnek és elutasítottnak érzed magad, akkor az önbizalmad és az önbecsülésed is súlyos csapást szenved. Ilyenkor eljön az ideje, hogy változtass! Kezdeményezz nyílt párbeszédet, vádak nélkül mondd el az érzéseidet. Ezután adj teret és időt a barátodnak, lépj egyet hátra és figyeld meg, megpróbálja-e helyreállítani az egyensúlyt. Előfordulhat, hogy a barátod érzelmi intelligenciája alacsony és észre sem veszi, hogy bántóan viselkedik. Ha elmondtad a problémát és nem tesz erőfeszítéseket, akkor talán jobb elengedni ezt a kapcsolatot.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás