Kevés olyan irodai munkát találunk, amihez nem kell nyelvtudás. Ha úgy döntünk, hogy ezért belevágunk a nyelvtanulásba, érdemes végig gondolnunk, melyik birtokában kapunk leginkább majd állást.
Az angol szinte alapkövetelmény már mindenhol, így ha ezt alapfokon sem beszéljük, akkor azonnal pótoljuk, mert enélkül valószínűleg esélyünk sincs. Az angolon kívül Magyarországon még mindig a német a második olyan nyelv, ami nagyon sok területen hasznosítható. Egy angol–német párosítással biztosan nyerők leszünk.
Bármennyire nem jutna eszünkbe, de érdemes a lengyel és a cseh nyelv elsajátításában is gondolkodni, hiszen ennek a két országnak szerteágazó gazdasági kapcsolatai vannak. Ezekkel a nyelvekkel sok európai vállalatnál elhelyezkedhetünk, leginkább logisztikai cégeknél vagy akár értékesítési területen. A szomszédok közül a szlovén, a horvát és a szlovák nyelvek is nagyon keresettek, és mivel nem beszélik sokan, jól meg is fizetik ezt a nyelvtudást.
Rengetegen beszélik anyanyelven és tanult nyelvként is az olaszt, a spanyolt és a franciát, és számos ország hivatalos nyelvei. Az USA-ban például lassan a spanyol az új angol. Ha olyan cégnél helyezkednénk el, ami globálisan terjeszkedik, mindenképpen jól jön majd a tárgyalóképes francia-, spanyol- vagy olasznyelv-tudás a zsebünkben.
Közismert, hogy Kína az egyik világvezető gazdasági hatalommá nőtte ki magát, Oroszország jelentőségét pedig régóta tudjuk. Ennek ellenére nem sokan beszélik az ázsiai nyelveket, pedig egyre nagyobb a kereslet irántuk: az orosz és a japán biztos jövőt biztosít, csak úgy mint Kína, Tajvan és Szingapúr hivatalos nyelve, a mandarin.
A svéd, dán, finn vagy norvég nyelveket igénylő állások is egyre gyakrabban jönnek velünk szemben. A skandináv országok ipara szárnyal, ezért az összes előrejelzés szerint sokáig meghatározó szereplői lesznek Európa gazdaságának.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre