Így főzzön úgy, mint egy séf!

Otthon valahogy soha nem sikerül úgy az étel, mint amire az étteremből emlékszünk. A séfeknek ugyanis vannak olyan bevett szakmai fogásaik, amelyeket elsajátítva igazi gourmet ízeket varázsolhatunk a családi asztalra.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.08.25.
főzés séf titok füszer szakács

A tökéletes steak

A 21 Michelin-csillagot magának tudó Alain Ducasse a világ egyik leghíresebb séfje. Ha valaki, akkor ő biztosan tökéletes steaket süt. Egyik könyvében elárulta, hogy a steaket a szélére kell fordítani, hogy kisüljön belőle a zsír, majd ezen a kisült zsíron kell megsütni. A kérge és az íze is olyan, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Ettől krémes a krémleves

A zöldséges krémlevesekhez az alapanyagokat süssük át olívaolajon, majd adjunk hozzá egy kis alaplét. A sütés hatására a zöldségekben található cukor karamellizálódik, így kiemeli karakteres ízüket.

A fűszer akkor is legyen friss, ha száraz

A profik szinte mindig friss fűszereket használnak, de ha mégsem, akkor nagyon figyelnek a fűszerek lejáratára. Bár ezek klasszikus értelemben nem romlanak meg, viszont hónapról hónapra veszítenek intenzitásukból, ami az ételek ízén is kiütközik. Ha a fűszer aromája gyengült, színe kifakult, akkor ne használjuk fel!

Megkent pirítós

Jessica Koslow, Kalifornia legjobb séfje azt javasolja, hogy olvasszuk meg a vajat, és egy ecsettel kenjük meg vele a pirítós mindkét oldalát.

Ízőrző

A zsiradékok gyorsan oxidálódnak, ezzel együtt ízükből is veszítenek. Ne hagyjuk ezeket sokáig a szabad levegőn, tároljuk a szilárd zsiradékokat a hűtőben, a növényi olajok flakonján a kupakot pedig mindig gondosan zárjuk vissza. A hagymát csak az utolsó pillanatban, mielőtt az ételhez adnánk aprítsuk fel, hogy ne veszítsen a zamatából. A paradicsomot ne magozzuk ki, ugyanis a magok és a körülötte lévő, zselészerű részek tartalmazzák a paradicsomban a legtöbb ízt.

A főzés művészete nem egyszerű tudomány Fotó: GettyImages

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás