A Dreher sörplakát kiállításán megcsodálhatjuk a legrégebbi sörről készült plakátot, kézzel rajzolt terveket, és olyan illusztrációt is, ami napjainkban talán nem állná meg a helyét.
A Dreher Söripari Emléktárban az állandó kiállítás mellett nyárra megnyílt az időszaki reklámtörténeti plakátkiállítás is. A sörgyár régi hordófejtő egysége ad otthont a kiállításnak, ahol a 19. század végétől egészen a szocialista korszakig tekinthettük meg a plakátokat, amelyeket olyan neves művészek alkottak, mint például Kiss Ernő, Bér Dezső, vagy Garay Ákos.
A Dreher Sörmúzeum állandó kiállítását végig járva sok érdekességet tudhattunk meg a sörfőzés mesterségéről, a Dreher családról és márkanévről is. Megtekinthettük a kezdetleges sörfőzéshez és palackozáshoz használt technikákat, láthattuk a sörpalackozás és sörcímkék evolúcióját, valamint kóstolhattunk malátát és a múzeumtúra végén sört is.
Napjainkban már természetesnek számít, hogy leemelünk egy üveg, vagy doboz sört a polcról, aztán a jellegzetes szisszenés után jóízűen megisszuk. Az 1870-es évekig azonban csak csapolt sört ihattak az emberek. A dobozos sörre még tovább kellett várni, mivel azok 1979-ben, a sörgyár 125. születésnapja után jelentek meg a boltok polcain, ahol már megtalálható volt a party hordós kiszerelés is, de azt még a kor szeleméhez hűen barátsághordónak hívták.
A cég a Richter Gedeonnal közösen készített Sertamin húshelyettesítő táplálékkiegészítő cukorkát, de kekszeket, röviditalokat, 24 deka burgonya tápértékével megegyező gyógytápsört, sőt még tejet is forgalmaztak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre