
Ahogy már sosem láthatod: színesben az Erzsébet híd 1937-ből
Így nézett ki az Erzsébet híd 1937-ben.
Sokszor egy kép többet mond ezer szónál. Hogy ez így van, arra az egyik legjobb példa a főváros két pontján lencsevégre kapott méhlegelő. A képeken az utca emberének talán legfőbb érve és ellenérve látható a kezdeményezés mellett, illetve ellene.
Korábban már közöltük ezt a felháborodott olvasónk által beküldött, Balázs Béla utcánál készült képet. A fotón a kihelyezett tábla szerint egy méhlegelő látható. Ez azonban az allergiások és a rendezett utcaképet szeretők számára nehezen volt hihető erről a körbenyírt, elkerített, ám igen ápolatlannak és gazosnak tűnő zöld területről.
Ugyanakkor a napokban egy másik olvasónk is beküldött egy neki tetsző méhlegelőt ábrázoló fotót. A kép a XII. kerület egyik utcájában készült. A Hegyvidéki önkormányzat által elkerített, a tarka rét virágait idéző méhlegelőről talán valóban mindenki el tudja hinni, hogy a virágok beporzásáért felelős rovarok örömmel látogatják. És persze a méhecskéken kívül nekünk embereknek is szívet-lelket melengető látványt nyújt a betontenger közepén ez az üde színfoltot jelentő zöld rész.
Így nézett ki az Erzsébet híd 1937-ben.
Carl Lutz svájci diplomata védett házai ma is állnak, lakóik pedig gyakran mit sem tudnak otthonuk hősies múltjáról.
Óbudán újra római kori leleteket találtak, ezúttal a régi Szeszgyár területén.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre