
Íme minden, amit tudni akartál a fix 3%-os lakáshitelről!
Hamarosan indul a FIX 3% Lakáshitel Program.
Azokon az olasz reptereken, ahol már működnek az új generációs CT-alapú szkennerek, megszűnt a 100 milliliteres korlátozás a folyadék felvitelre. Így már nem gond a kézipoggyászban szállított ajándék parfümre vagy ital sem.
Ha Olaszországban nyaraltál és repülővel utaztál, biztos tapasztaltad már, hogy a kézipoggyászban csak azt a folyadékot, ajándékot vihetted fel a fedélzetre, amit a reptéri boltban vettél, minden mást a poggyásszal fel kellett adni. Ennek most vége, múlt szombat óta több olaszországi reptéren már nem kell erre figyelni.
Az érintett olasz repterek: Milánó, Róma, Catania, Bologna és Torino. Ezekben a légikikötőkben már nem kell átlátszó zacskóba csomagolni a folyadékokat, és 100 ml-nél nagyobb kiszerelésű italokat, kozmetikumokat vagy ajándéktárgyakat is fel lehet vinni a fedélzetre – elég, ha kézipoggyászban vannak.
Vagyis mostantól bátran hozhatunk magunkkal limoncellót, olívaolajat vagy bort ezekről a repterekből a kézipoggyászban is. De fontos tudni: ha átszállunk egy olyan reptéren, ahol még nem alkalmazzák az új rendszert, elvehetik ezeket a termékeket.
Az Európai Bizottság már jóváhagyta az új szabályozást, amit fokozatosan vezetnek be a tagállamokban, de a technológiai átállás időbe telik.
Budapesten jelenleg még érvényben van a régi szabályozás: a kézipoggyászban szállított folyadékok, aeroszolok és gélek csak 100 ml-es (illetve 100 g-os) kiszerelésben engedélyezettek. Ezeket átlátszó, újrazárható zacskóban kell elhelyezni, és a biztonsági ellenőrzéskor külön ki kell venni a poggyászból. Ez alól egyelőre nincs kivétel, mivel a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren még nem működik az új generációs CT-technológia.
A jövő azonban már a küszöbön áll – a technológia terjedésével valószínű, hogy Budapesten is enyhülni fog ez a szigor. Addig viszont érdemes tájékozódni minden utazás előtt, különösen, ha folyadékot szeretnénk magunkkal vinni a fedélzetre.
Megkerestük a Budapest Airportot is, mikorra várható az új technológia bevezetése, válaszukkal cikkünket frissítjük.
Hamarosan indul a FIX 3% Lakáshitel Program.
A következő napok időjárása nem kíméli a szervezetet.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.