
Katonai helikopterek Márkónál! - sokkoló képek az akcióról
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolKözel tíz órán keresztül zajlott a művelet. A Magyar Honvédség Mi-17 és H225M típusú helikopterei kulcsszerepet játszottak a lángok oltásában.
Tűz keletkezett csütörtökön a Magyar Honvédség központi gyakorló- és lőterén Márkó térségében. Azonnali oltási beavatkozásra volt szükség, mivel elkezdett lángolni a száraz növényzet – írja a Veol.

A Magyar Honvédség Mi-17 és H225M típusú helikopterei kulcsszerepet játszottak a tűz megfékezésében, az oltáshoz szükséges vizet pedig a bántai-tóból merítették. A veol.hu cikke alapján a Bambi bucket rendszer segítségével a repülőgépek 29 vízdobást hajtottak végre, összesen mintegy 145 000 liter vizet juttatva a tűzfészkekre.
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandár hivatalos oldala szerint közel tíz órán át dolgoztak a pilóták és a személyzet és összehangolt munkájuknak köszönhetően a lángokat napnyugtára sikerült megfékezni.
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre