
Villámcsapás érte a vihar idején, azóta is az életéért küzd az idős asszony
Egy fa alá menekült az eső elől, amikor megtörtént a baj.
Már hét éve bujkáltak a semmi közepén.
Egy orosz származású anyuka, a 40 éves Nina Kutina, az indiai Gokarnához közeli Ramatirtha hegy egyik erdejében bujkált a gyermekeivel, egy négy- és hatévessel, míg végül július 9-én rájuk találtak a helyi rendőrök.
A nő egy barlangban műanyag ponyvákból épített kunyhót, amit istenszobrokkal és házi oltárokkal díszített fel. A rendőrség egy rutinszerű ellenőrzés során bukkant rá a szokatlan jelenetre, amikor észrevették, hogy jellegzetes indiai ruhadarabok, úgynevezett szárik lógnak a fákon.
A barlang előtt felfüggesztett ruhaneműk keltették fel a figyelmünket
– mondta el egy rendőrségi szóvivő.
Az asszony a vallomása szerint meditáció, hindu rituálék és elvonulás céljából választotta ezt az életformát. A rendőrség szerint „megdöbbentő, hogy egyáltalán hogyan tudtak tél és nyár között életben maradni az erdőben”. Az édesanya azt is elárulta, hogy leginkább instant tésztával táplálta a családját.
A környék életveszélyes: mérges kígyók és földcsuszamlások fenyegetik az ott tartózkodókat, így a hatóságok rábeszélték a nőt, hogy két gyermekével menjen el egy ideiglenes menedékhelyre.
Ez az anya saját választása volt, önként ment oda
– állítják a tisztviselők.
A hatóságok most azon dolgoznak, hogy az asszonyt átszállítsák Bengaluruba, majd megkezdjék a kiutasítási folyamatot, mivel a nő már több mint hét éve illegálisan tartózkodik Indiában. A Daily Star értesülései szerint eredetileg üzleti vízummal lépett be 2016-ban, amely azonban 2017-ben lejárt, ezért évek óta bujkál.
Először azt mondta, elvesztette az összes papírját, de később megtaláltuk azokat a barlang közelében
– tette hozzá egy hatósági forrás. Jelenleg nyomozás folyik annak megállapítására is, hogy a család pontosan hogyan került a vadonba.
Egy fa alá menekült az eső elől, amikor megtörtént a baj.
Kólásüveget és egy zacskónyi bizonyítékot találtak.
A többszörösen elítélt fegyenc jelenleg szökésben van.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.