
Pápaválasztás: felszállt a füst, sikerült új pápát választani?
Mutatjuk a részleteket!
A nyitott határok és az erőltetett csatlakozási folyamat komoly, konkrét kockázatokat hordoznak és elsősorban a fővárosiak érzik majd meg ezek hatásait. Ukrajna EU-csatlakozása kifejezetten veszélyes Budapest számára.
Ukrajna uniós csatlakozását egyre jobban erőltetik – de vajon ki fizeti meg az árát? Szepesfalvy Anna, a Fővárosi Közgyűlés fideszes képviselője lapunknak adott nyilatkozatában nem kertelt: a főváros lakói lehetnek a legnagyobb vesztesei ennek a geopolitikai rohamlépésnek.
A közbiztonság kérdését már most is sokan feszegetik, de Szepesfalvy szerint még ennél is rosszabb lehetne a helyzet.
Budapesten most is kifejezetten problémás a droghelyzet. Ha ehhez hozzávesszük a fegyvercsempészetet, amit az erőltetett csatlakozás csak fokozni fog, akkor ez beláthatatlan következményekkel járhat.
-magyarázta.
Mint mondta, Ukrajnában jelenleg százezrek rendelkeznek fegyverekkel, és ha a határok kinyílnak, ezek könnyedén eljuthatnak Európa belsejébe – elsőként Budapestig.
A drogkereskedelem is olyan, ami elszabadulhat még jobban itt Budapest utcáin. Azt most is tudjuk, hogy a városvezetésnek egy kifejezetten liberalizációt támogató drog párti álláspontja van. Hogyha erre még ráeresszük ezeket az Ukrajnából érkező impulzusokat, akkor bizony ezek elég komoly gondot jelenthetnek a továbbiakban.
A szervezett bűnözés és a prostitúció olyan dolgok, amelyek a nagyvárosi életben sokkal inkább szerepet játszanak, mint a falvakban
– hangsúlyozta Szepesfalvy, hozzátéve: Budapest utcái lehetnek az elsők, ahol mindez érzékelhető lesz.
Ha megnyílnak a határok, sokan próbálnak majd szerencsét Budapesten – de ennek ára lesz.
A most is szűkös lakáspiacon nőne a kereslet, ez további áremelkedéseket okozhat. Sokan szorulnának ki a budapesti ingatlanpiacról.
-magyarázta a problémát.
Szepesfalvy Anna szerint a helyzetet súlyosbítja, hogy a fővárosi önkormányzat nem növelte az önkormányzati lakásvagyont, így még segítséget sem tud nyújtani a rászorulóknak.
Tömegek érkezhetnek egy háborúból jövő, mentálisan és fizikailag is meggyötört társadalomból – ez az egészségügyre és a szociális ellátórendszerre is óriási terhet rakna.
Szóba került az oktatás is: az ukrán menekült gyerekek integrációja komoly kihívást jelenthet. Habár a legtöbb ukrán gyerek jelenleg otthonoktatásban tanul, de ha a szülők itt kapnának munkát akkor a felügyeletüket is meg kellene oldani, ami a budapesti iskolákra és óvodákra róna terhet.
Ez konfliktusos helyzeteket fog szülni, még a legnagyobb jóindulat mellett is. A pedagógusokra olyan terhek hárulnak, amire a rendszer nincs felkészülve.
A legsúlyosabb veszély a pénz körül van.
Az uniós források, amiket most visszatartanak Magyarországtól, abban a pillanatban Ukrajnába mennek, ha ez az erőltetett beléptetés lezajlik.
A repülőgépen is azt mondják, hogy mielőtt másokon segítünk, azt a maszkot, amin a levegő jön, egy váratlan légi esemény kapcsán, előbb magunkra helyezzük, hogy utána tudjunk segíteni másoknak. Most pont fordítva csináljuk: az utolsó oxigénmaszkot is ráadjuk Ukrajnára, mi meg fogunk fulladni.
Ezzel a markáns kijelentéssel érzékeltette a jelenlegi helyzetet Szepesfalvy Anna. Hozzátette:
A legnagyobb probléma az azok az uniós források, amiket most visszatart az Európai Bizottság, amik jogosan járnának Magyarországnak és itt Budapestnek is , ezek abban a pillanatban Ukrajnában fognak landolni, hogyha ez az erőltetett beléptetés lezajlik Von der Lyennek a tervei szerint. Természetesen a szolidaritás hangján kell beszélnünk és Magyarország eddig is megtett mindent annak érdekében, hogy a menekülőket segítse. A legelejétől a béke pártján van a magyar kormány, és azt gondolom, hogy nekik is, nekünk is, mindenkinek az lenne az érdekünk, hogy ha csatlakoznak úgy csatlakozzanak adott esetben, hogy erre felkészültek. Mi, ahogy minden csatlakozó ország, így Magyarország is 20 éve nagyon komoly feltételeknek kellett hogy megfeleljen és pontosan azért, hogy a befogadó közösségnek a közösségi, szociális, társadalmi, bármilyen rendszerére ne helyezzen egy viselhetetlen nagy terhet.
Ez Budapestet is sújtani fog, hiszen az elmaradó támogatások hiányozni fognak a fejlesztésekből, a lakhatási programokból, az egészségügyből – épp akkor, amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk.
Ukrajna felvétele az Európai Unióba minden magyar életére hatással lesz, de a budapestiek még inkább a frontvonalba kerülnek. A csatlakozás fegyverkereskedelmet, drogterjedést, lakhatási válságot, egészségügyi túlterhelést és közbiztonsági problémákat hozhat, amelyek elsőként és legerősebben a fővárosban csapódnak le.
A szavazás levélben történik, a szavazólapokon ez a kérdés szerepel:
„Támogatja-e Ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen?”
A borítékban tájékoztató anyag is érkezik, amely összefoglalja a legfontosabb szempontokat és kockázatokat – ezeket minden választónak, különösen a budapestieknek, érdemes komolyan átgondolnia, mielőtt döntést hoz.
Mert ez most nem pusztán külpolitika, ez a saját utcánkról, lakásárainkról, kórházi várólistáinkról, iskolai osztályainkról szól. És arról, hogy kibírja-e Budapest azt a terhet, amit mások Ukrajna hátára tennének.
Mutatjuk a részleteket!
Itt követheted élőben!
Ördögi tervet eszelt ki a menyasszony a családtagja ellen.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre