„Már nem bírom tovább” – öngyilkosságba kergetett egy elfuserált szemműtét egy fiatal rendőrt

A fiatal férfi azt hitte, segít rajta a lézeres szemműtét. Rövid időn belül öngyilkosságba hajszolták a beavatkozást követő mellékhatások.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.05.22. 09:00
Módosítva: 2025.05.22. 11:38
szemműtét szövődmény kockázat

Az amerikai, Pennsylvaniában élő Ryan Kingerski szabadságot vett ki augusztusban a Penn Hills-i Rendőrkapitányságon, hogy lézeres szemműtéten essen át, remélve, hogy javulni fog a látása. Azonban a mellékhatások végül öngyilkosságba kergették a 26 éves férfit.

Tönkretette az életét a lézeres szemműtét

A fiatal zsaru a műtét után fájdalmas melléhatásoktól kezdett el szenvedni. Köztük volt a fejfájás, a kettős látás, sötét foltokat és lebegő pontokat kezdett el látni, illetve apró foltokat, amelyek csíkok vagy pókhálószerű formák képében jelentek meg a látómezejében. A gyászoló szülők elmondták, hogy a szakértők próbáltak megoldást keresni a fájdalomra, de semmi sem segített.

Hagyott nekünk egy levelet, amiben azt írta: »Már nem bírom tovább. A szemműtét mindent elvett tőlem.« Ezt a levelet hagyta ránk

 – mondta a fiatal rendőr gyászoló édesapja.

Ryan követte édesapja nyomdokait, és ő is rendőrnek állt, ikertestvérével együtt. Szenvedélyesen szerette munkáját, de a szemműtét után soha többet nem tért vissza a szolgálatba. A szülők sose gondolták volna, hogy a szemműtét nagyobb kockázatot jelenthet, mint szolgálatban, az utcán leselkedő veszélyek. A szülők úgy gondolták, ez egy egyszerű és hatékony rutinműtét, amelynek köszönhetően pár napon belül visszatérhet a munkába.

Egyszerűen… tönkretette az életét. Teljesen tönkretette az életét 12 másodperc alatt

 – mondta az édesapa.

Kingerski szülei arra bátorítanak mindenkit, aki a műtéten gondolkodik, hogy alapos kutatást végezzenek előtte, és arra ösztönöztek mindenkit, aki a szemműtét szövődményeitől szenved, hogy csatlakozzon támogató csoportokhoz, valamint forduljon válság- és öngyilkosságmegelőző szolgálatokhoz  – írja a New York Post.

Van segítség!

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is! 

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás