
„Teljes méheltávolításon estem át, amikor nem is volt rá szükség”
Az orvosok a műtét után döbbentek rá, hogy felesleges volt.
Valóban mindent el tudunk érni, amit csak akarunk, és mi lehetünk a legszerencsésebbek az egész világon? Egy új módszer szerint igen!
Folyamatosan új útmutatásokat keresünk a szokásaink, tapasztalataink és önmagunk átmárkázására. Ebben segíthet egy rendkívül felkapott irányzat, amely ugyan szindróma néven terjedt el a közösségi médiában, de valójában egy most divatos önsorsfordító módszert takar. A technika követői állítják, hogy ezt alkalmazva új ember válik belőlünk, mintha egy szindrómánk lenne, amely irányítja a gondolkodásunkat és cselekedeteinket, és mindez csak előnyünkre válhat. De vajon tényleg segíthet abban, hogy értelmes változásokat érjünk el az életünkben? – írja a Fanny magazin.
A szerencsés lány szindróma egy-két éve kezdett népszerűvé válni.
– A manifesztálásnak új módjaként üdvözölt módszer lényegében megerősítéseket, vagyis ösztönző kijelentéseket használ arra, hogy befolyásolja, mire fókuszáljon az elménk, és hogy a pozitív önerősítésre összpontosítsunk a negatív helyett. Ahhoz, hogy maximalizáljuk a siker esélyét, az úgynevezett szerencsés lány megerősítő mondatokat szükséges használnunk. Ezek a következők: „Szerencsés vagyok”, „Minden a javamra válik”, „Mindig nagyszerű dolgok történnek velem”, „Mindent el tudok érni”.
Természetesen bármikor létrehozhatjuk a saját megerősítéseinket is, a mi igényeinkhez, vágyainkhoz igazítva. Próbáljunk megfogalmazni néhány egyszerű kijelentést, amelyeket könnyen megjegyezhetünk és naponta ismételhetünk. A lényeg, hogy mindig jelen időben fogalmazzunk és határozottan mondjuk ki a mondatokat – javasolja dr. Makai Gábor pszichoterapeuta.
Ezzel megváltoztathatjuk a gondolkodásunkat és a viselkedésünket.
– A cél gyakran arra irányul, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan azt reméljük – legyen szó akár karrierlehetőségekről, pénzbeli sikerről, párkapcsolatról, vagy csak arról, hogy hisszük, jó dolgok fognak történni velünk. Feltételezzük az előnyös kimeneteleket, és a dolgok maguktól elkezdenek működni. Ez a módszer segíthet abban, hogy másként lássuk a világot, de azt tartsuk szem előtt, hogy önmagában nem csodaszer, amely varázsütésre azonnali megoldásként működhet – figyelmeztet a pszichológus.
A pozitív megerősítések rendszeres gyakorlása segíthet abban, hogy az agyunkat becsapjuk, és elhiggyük, hogy valóban tapasztalunk valamiféle javulást a sorsunk alakulásában.
– Ez épp olyan, mint amikor a nyaralás előkészítése és tervezése során nagyobb izgalmat, boldogságot érzünk, mint amikor már ténylegesen vakációzunk. Vagy mint amikor nagyon szorongunk egy állásinterjú miatt, akkor egy olyan mentális képet alkotunk, amely szerint az beszélgetés jól fog sikerülni, az agyunk egyes részeit ráveheti, hogy utólag azt higgyük, valóban pozitív élményben volt részünk. Ha ezt újra és újra megtesszük, azzal elkerülhetjük az önszabotáló gondolatokat, viselkedésmódokat vagy szokásokat, ami segíthet megnyitni a siker felé vezető utat – teszi hozzá a szakértő.
Pszichológusok szerint a szerencsés lány szindróma csak a legújabb mágikus gondolkodásmód, amelyet csupán hiszékenységből fakadóan találunk annyira különlegesnek.
– Mint a varázslatos gondolkodás legtöbb formája, ez is egy szemernyi igazságra támaszkodik, miszerint minden ember a maga szerencséjének kovácsa. Azonban fennáll a valós veszélye annak, hogy ha csak a pozitív gondolatokra koncentrálunk, elfelejthetjük, hogy ténylegesen is tennünk kellene valamit azért, hogy az életünket jobbá tegyük. Bizonyos esetekben ez a technika a megerősítési torzításhoz is kapcsolódhat – vagyis minél inkább azt várjuk, hogy működjön, annál valószínűbb, hogy minden sikeres eseményt a módszer működésének tulajdonítunk, tehát bizonyítékot vélünk találni arra, hogy a hiedelmeink valósak. A módszer növekvő népszerűségének tudható be az is, hogy az életmódváltás könnyebb alternatíváját keressük ebben, vagy egyszerűen csak azt reméljük, hogy a pozitív kisugárzásunk, határozottságunk hatással lehet mások jólétére is. Szintén benne van a pakliban, hogy a közösségi oldalaknak köszönhetően mindannyian arra törekszünk, hogy elhitessük a külvilággal, hogy az életünk tökéletes, szerencsés emberek vagyunk. Mi lenne erre jobb módszer, mint az, hogy folyton folyvást ezt hangoztatjuk?! Ezért legyünk körültekintőek, ha egy új technikát alkalmazunk! Mindig tartsunk önellenőrzést! – tanácsolja a terapeuta.
Fontos megjegyezni, hogy az új trendi módszer használata egyesek számára hasznos lehet, de nem mindenkinél működik. Persze nagyszerű első lépés lehet a megerősítések, a manifesztáció, a gondolkodásmódunk megkérdőjelezése, a pozitívabb szemlélet kialakítása és az energiánk újrafókuszálása arra, amit valóban el akarunk érni. De ne feledjük, ez csupán csak az első lépés. Még mindig időt és erőfeszítést kell fektetnünk abba, hogy komoly, fenntartható változásokat hajtsunk végre, és valóban elkezdjünk tenni is azért, hogy célt érjünk. Másik árnyoldala, hogy ha mégsem sikerül bevonzani a szerencsénket, akkor egy csődtömegnek érezzük magunkat, az életünk rosszabb lesz, mint volt, hiszen azt gondoljuk, hogy mindenki másnál működik, csak épp nálunk nem. Ha biztosra szeretnénk menni, akkor érdemesebb coach segítségét kérnünk. A velük való közös munka segíthet önismeretünk növelésében, ami lehetővé teszi, hogy jobban felismerjük és meglássuk a korlátozó tényezőket. A szakember segíthet azonosítani azokat a területeket, ahol van még mit javítanunk, erősítheti az önbizalmunkat és önbecsülésünket, és támogathat minket az új reális célok kitűzésében, majd együtt tervet is készíthetünk azok elérésére.
A kutatók úgy vélik, hogy a szerencsés lány szindróma működésére az a tudományos magyarázat, hogy a szavak kimondása az egyik legjobb módja annak, ahogyan az elménket befolyásolni tudjuk.
– Az affirmációk, vagyis az elérni kívánt cél határozott kijelentései egy alternatív értelmezést mutatnak be az elménknek, amely tudattalan és tudatos szinten is beszivárog. Lényegében minél többször ismételgetünk magunknak pozitív dolgokat, annál inkább felfogja az agyunk, hogy ez valami fontos dolog, amire összpontosítania kell. Ennek a módszernek az alkalmazása segíthet abban, hogy átkeretezzük az eseményeket a fejünkben, új gondolkodásmódot találjunk, a pozitív eredményekre összpontosítsunk, és ne a lehetséges akadályokra, gátakra – mondja dr. Makai Gábor.
Az orvosok a műtét után döbbentek rá, hogy felesleges volt.
Véralkoholszintje a legális limit közel háromszorosa volt.
Piszkosul zavarja, hogy ukrán zászlót kapott a kezébe.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre