![](https://cdn.metropol.hu/2025/02/1gUaMXlXpG1L_JG3z1y2z2HQRbGyAzsNwFRaHRQEh-w/fill/550/310/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2QzNWJhYTQ1NzMzYjQ3MGU5MjM4ZDM1NGNmODU1MjAy.png)
„Ha nem ismerném, én is bedőlnék neki!” – állítja a rendőr.
Az emberek szerencsére egyre óvatosabbak, egyre kevésbé dőlnek be a telefonos csalóknak, és a korábbiaknál jóval megfontoltabbak, ha e-mail, sms vagy hirdetés formájában próbálkoznak náluk az adathalászok. Éppen ezért jó tudni arról a minden korábbitól eltérő csalási módszerről, melyet Instagram-videójában leplezett le egy amerikai rendőr. Sejthető, mit gondolsz, de ne légy naiv: azért, mert egy csalási módszer a tengeren túl hódít, az nem jelenti azt, hogy Európában, azon belül pedig Magyarországon ne próbálkozhatnának vele! Jöjjenek a részletek!
Bo Braxton Da Savage, a fitbocop1914 néven instagramozó rendőr állítja, ha nem ismerte volna a módszert, ő is biztos bedől neki.
„Ingyenes ajándékot kapsz postai úton, rajta a neved és a címed. A feladó helyén pedig egy QR-kód. Sokan kíváncsiak, ki lepte meg őket ingyenes ajándékkal, és a mobiljukkal beolvastatják a QR-kódot. Ennyi elég is a csalónak, hogy minden adatot megszerezzen a mobiltelefonodról! A bankkártyád és a banki adataid, a fotóid, a telefonszámaid és az ismerőseid adatai mind a csaló birtokába kerülnek”
– leplezi le az aljas módszert az amerikai rendőr. Bo Braxton Da Savage azt tanácsolja: ha ilyen ajándékot kapsz, tégy vele bármit, csak a rajta található QR-kódot ne olvasd le! – idézi a zsarut az UNILAD.
A férfi úgy érzi, hogy a kórház tönkretette az életét.
Februárban kéthavi ellátást kapnak a nyugdíjasok.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre