![](https://cdn.metropol.hu/2025/02/warmBI0hYD9B5VEYf9uORQWY9VsHFgkiMwhbComWaKo/fill/550/310/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzhiYjIzYWFkZTI0YzQ4NGU5NGE3Yzk5NjI5Y2Q4NGZl.png)
Most érkezett: baleset történt, több villamos sem jár Budapesten
Az érintett szakaszon közlekedőknek adott autóbuszjáratot ajánl a Budapesti Közlekedési Központ.
Ha nem lett volna elég szemfüles, hatalmas összegeket veszíthetett volna a bankszámlájáról egy budapesti nő. Újabb aljas csalás terjed a közösségi médiában, ami miatt emberek tucatjai figyelmeztetnek.
Egyszerűen elképesztő, hogyan próbálják lehúzni az embereket a pénzéhes adathalászok. Napok óta zúgolódnak a különböző Facebook-csoportokban egy újabb csalás miatt. Ahogy eddig mindig, sajnos most is egy jól kieszelt, kamutörténettel hálózzák be az embereket. Légy óvatos!
Jól kinéző weboldal, szépen megírt, vonzó ajánlatot kínáló hirdetéssel már mind találkoztunk, ám ilyet még nem láttál! A mostani csalás a Facebookon már olyan csábító, hogy veszélyes. Egy Budapest belvárosában élő nő, K. Gyöngyi épp metrózott február 3-án, hétfőn a munkahelyére, amikor szembejött vele egy Ikea-hirdetés a Facebookon – legalábbis elsőre ő azt hitte, a multicég hirdetését látja.
„Csak pénz kellett nekik a számlámról!” – kezdte rögtön Gyöngyi. A nő szerint egy profi átveréssel akarták őt behálózni: egy nyereményjátékot hirdettek az Ikea Magyarország nevében, amihez a cég logóját ellopták, a weboldalát pedig klónozták!
Azt írták, hogy ha az Ikea alapításának évében születtem, akkor részt vehetek az Ikea nyereményjátékán. Az alapítás évét is megadták, ami pont a születési dátumom volt! Én 1975-ben születtem
– idézte fel Gyöngyi, akinek ekkor rögtön leesett, csalók akarják őt megkörnyékezni, a svéd áruházat ugyanis 1983-ban alapították.
A nő tudta, hogy valójában a nyertes a vesztes, ha valaki részt vesz a nyereményjátékon. „Gondolom, mindenkinek a saját születési dátumát adják meg. Tudtam, hogy kamu az egész, de a kártyaadatok megadásáig elmentem. Rávitt egy hamis Ikea-oldalra, ahol csomagokra kellett bökni. Nyertem 200 ezer forintos ajándékkártyát!” – folytatta nevetve a pesti nő, aki szerint ezután jött a turpisság.
Akkor kaptam volna meg a kamunyereményt, ha kifizetem online a postaköltséget. Persze! Akkor vették volna le az összes pénzem…
– mutatott rá Gyöngyi.
A nőt felháborította a csalás, mert szerinte olyan jól ki lett dolgozva a hirdetés és az oldal, hogy könnyen bedőlhetnek neki az emberek. Épp ezért riadóztatott miatta az egyik átveréseket leleplező Facebook-csoportban. „Vigyázzatok! Nagyon profi átverés megy fizetett hirdetés formában a Facebookon. Nem létező ikeás nyereményjátékot hirdetnek. Zseniális csalás! Kevés pénzt kell fizetni, így sokan megadják a kártyaadataikat” – figyelmeztetett bejegyzésében Gyöngyi.
Frissítés:
„Az Ikea elhatárolódik a Facebookon keringő csaló hirdetéstől, amely hamisan azt állítja, hogy kapcsolatban áll az Ikeával. Minden szükséges lépést megteszünk a platform tulajdonosával az ügy rendezése érdekében, és fokozzuk vásárlóink tájékoztatását a félrevezető hirdetésről” – közölte a Metropol kérdésére Marek Vomocil, az Ikea Csehország, Magyarország, és Szlovákia PR vezetője.
Az érintett szakaszon közlekedőknek adott autóbuszjáratot ajánl a Budapesti Közlekedési Központ.
Földre szállt az angyal a Városliget Látogatóközpontban!
Online szakmai fórumon próbált beszélni a baloldali városvezetés arról, mi lesz most.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre