Néhány héten belül új fejlesztés érkezik a BudapestGO-ra, aminek köszönhetően könnyebb lesz az utasok egy részének az élete. Mutatjuk, kiket érint a változás és mi várható még a BKK-nál jegy- és bérletérvényesítés területén.
Várhatóan decembertől nem kell majd a kódmatricák beolvasásával vacakolni felszállás előtt a BKK járatain azoknak, akik BudapestGO-val utaznak. Mi lesz helyette, hogy működik majd a jövőben a jegy- és bérletérvényesítés és milyen újítások várhatók még a BKK-nál? Mindenre választ kapsz cikkünkben!
Új fejlesztést kap a BudapestGO, aminek köszönhetően búcsút inthetünk a kódmatricák beolvasásának. Várhatóan decemberben megérkezik a „felszállok” gomb az applikációba, ami felszíni járatokon is gyorsabbá és kényelmesebbé teszi az érvényesítést. Az új funkcióval gyorsan, akár az első ajtós busz érkezése előtt is előhívhatjuk az ellenőrzéshez szükséges mozgó ábrát. Vagyis a felszállok gomb a jelenleg is elérhető „metró” gomb továbbfejlesztése lesz a felszíni járművekre – írja a BKK.
Az új funkció a bérleteken és a napijegyeken is elérhető lesz, így nem lesz szükség kódbeolvasásra utazás előtt. Sőt, a napijegyeknél is megjelenik a funkció, ami az alkalmazásból és a widgetből (telefon képernyőjére kihelyezett gyorsgomb) is elérhető lesz.
Felszálláskor elég csak rákattintani a „felszállok” gombra, majd kiválasztani az aktuális járatot, és megjelenik az a mozgó ábra, amit első ajtós felszálláskor a járművezetőnek, illetve a metróbejáratnál ellenőrzés esetén szükséges felmutatni.
Sokan használják a BudapestGO-t
Míg 2023 elején a BKK-s jegy- és bérletvásárlások kevesebb mint negyedét intézték a társaság saját fejlesztésű applikációján, a BudapestGO-n keresztül, addig mostanra már minden harmadik jegyet vagy bérletet mobilon vesznek.
Az új funkció bevezetésével párhuzamosan kivezetik a járműveken található, NFC-vel ellátott jegyérvényesítő matricákat, a helyükre pedig visszatérnek a hagyományos QR-kóddal ellátott matricák (amiket csak az eseti jegyeknél kell használni, bérlet esetén nem). Ennek egyik oka, hogy az utasoknak csupán elenyésző százaléka használja az NFC-s jegyérvényesítési módot.
Egész Budapestre kiterjesztheti a Pay&GO fizetési szolgáltatást a BKK. A Pay&GO jelenleg a 100E Repülőtéri Expressz járatán, valamint az M1-es metrón érhető el, és indulása óta összesen már közel 1,8 millió jegyvásárlás történt a rendszeren keresztül.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre