
"Mindenki azt mondta, hogy az anyaság lesz életem legszebb időszaka" - egy nő őszintén vallott arról, hogyan omlott össze szülés után
A segélykérések ellenére nem kapott megfelelő segítséget.
Kockázatos megoldásokon törik a fejüket a katasztrófavédők.
A türkmenisztáni Darvaza-kráter több mint fél évszázada ég, lángjait a szivárgó metán táplálja. Belsejében a hőmérséklet elérheti az 1000 Celsius-fokot is, emiatt a Pokol kapujaként emlegetik.
A kráter úgy keletkezett, hogy 1971-ben a szovjetek földgáz után kutattak Darvaza falu környékén, amikor egy hatalmas metánmezőbe ütköztek. A geológusok meggyújtották a metánt abban a reményben, hogy a gáz idővel teljesen elég, és hozzáférhetnek az alatta lévő rétegekhez. Azonban nem így történt, hanem egy 60 méter széles és 20 méter mély, örökké lángoló gödör jött létre.
Az 50 éve égő kráter rengeteg turistát vonzott, gyakorlatilag Türkmenisztán egyik legnagyobb turista-attrakciójává vált, de az ország elnöke szerint komoly ökológiai károkat okoz, ezért a bezárása mellett döntöttek - írja a Boinboing.net. A megoldási javaslatok között szerepelt a szivárgás helyszínének berobbantása vagy betömése betonnal, ám mivel mindkét módszer rendkívül kockázatos, még nem döntöttek a módszerről.
A segélykérések ellenére nem kapott megfelelő segítséget.
A hét sérült közül egy embert a tűzoltók szabadítottak ki a roncsból.
A magyar sofőr szállítóautóval rohant bele a családi kocsiba
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre