A tudósok értetlenül álltak a hőfolt felfedezése előtt.
A tudósok értetlenül álltak, miután felfedeztek egy óriási hőfoltot a Hold sötét oldalán. Feltételezések szerint a Hold felszíne alatt eltemetett nagy gránitlerakódásból származik, amelyet egy vulkán alkotott. A hőmérséklet, amelyet ott mértek, 10 Celsius-fok, amely a Holdhoz képest nagyon melegnek mondható, főleg annak fényében, hogy este akár mínusz 183 fok is lehet a kísérő bolygónkon.
A gránit a vulkánok kitörése után keletkezik, amikor a magma lehűl és kikristályosodik. A tudósok szerint nagyon ritka, hogy a Földön kívül máshol is gránitot lehetne találni. A gránitmezőt a Compton és Belkovich kráterek alatt fedezték fel a Hold túlsó oldalán.
“A kínai Csang’O-1 és 2 űrszondán a Holdra küldött, mikrohullámú műszerrel sikerült feltérképezni a felszín alatti hőmérsékletet. Azt találtuk, hogy az egyik ilyen feltételezett vulkán, a Compton-Belkovich néven ismert, ezen a hullámhosszon teljesen izzó volt” - mondta Dr. Matt Siegler, a Planetáris Tudományos Intézet társvezető kutatója a közleményben.
A monumentális felfedezés során az is kiderült, hogy a hőforrás nem magma, hanem a sziklákba ragadt radioaktív elemek. A feltárt adatok egy 20 kilométer széles, szilíciumban gazdag felszínt mutatnak be, amelyről úgy vélik, hogy egy ősi vulkán kalderája.
° Figyelmeztet a NASA: négy, repülő méretű objektum közeledik a Föld felé
° Döbbenetes felfedezés: olyan dolgot pillantottak meg a NASA szakértői, mint még soha
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre