Majdnem belehalt a szépészeti műtétbe az édesanya, de a kórház szerint minden rendben zajlott.
Egy olyan esetről számolt be egy fiatal nő, amiről az ember nem gondolja, hogy megtörténhet vele, amíg be nem következik. Collette Pickering az elmúlt heteket a sógornője életéért aggódva töltötte, miután rosszul sikerült a törökországi mellműtétje.
A Nyugat-Yorkshire-i 22 éves Chloe Rose sokáig szenvedett a melle miatt, ami ráadásul hátfájdalmat is okozott a számára. Már 18 éves kora óta kés alá akart feküdni, hogy felvarrassa a mellét, és enyhítse a kínokat, de addig halogatta, amíg nem lett rá elég pénze. A műtétet január 16-ra foglalta le, és egy barátjával, Rachel Muchával együtt repült át az Egyesült Királyságból a Közel-Keletre.
A beavatkozásnak azonban szörnyen rossz vége lett. Amikor Chloe magához tért, üvöltött a fájdalomtól. A fiatal nő mellbimbói nyílt, szivárgó sebekké váltak. Sógornője, Collette szerint a a sebészek túl sok bőrt távolítottak el, aminek következtében a vérkeringése megszűnt azon a területen, és a mellbimbója emiatt elhalt. A fiatal nőnél nekrózis – a testszövetek elhalása – alakult ki, de a klinika azt állítja, hogy az eljárás „tökéletesen” zajlott.
„Megszakadt a szívem, ahogy láttam, hogy mekkora fájdalmai vannak. Aznap este hallgattam, ahogy zokogott, sikoltozott és könyörgött, és folyton azt hajtogatta, hogy nem akar meghalni. Nem tudom leírni, milyen fájdalmai voltak, csak annyit mondhatok, hogy nem kívánom ezt a legrosszabb ellenségemnek sem” – árulta el Collette az egygyermekes édesanya megpróbáltatásairól.
Collette azt állítja, a kórházban nem volt angolul beszélő személyzet, annak ellenére, hogy azt mondták neki, a csomagban benne van egy tolmács. A nyelvi akadályok közepette Chloénak és Rachelnek a Google Fordítóra kellett hagyatkoznia, ami mindent megnehezített. Elmesélték, hogy a kanülöket rosszul helyezték be, és a tűket szanaszét hagyták a szobában. A lecsapolt vért is néha otthagyták, a varratokat pedig úgy nyitották fel újra, hogy nem értették, miért szükséges, és még fájdalomcsillapítót sem kapott. Mindezek után még több pénzt követelt az intézmény, hogy Chloe ott maradhasson, amíg felépül. Végül adománygyűjtést kellett szervezniük, hogy fizetni tudják a számlákat.
A család nem akarja megnevezni a kórházat, amíg jobban nem lesz, de remélik, hogy az emberek átgondolják utazásaikat, és kétszer is meggondolják, ha a közösségi médiában sebészeti cégekkel találkoznak – írja a Mirror.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre