Uránusz méretű idegen bolygók rejtőzhetnek a Naprendszer peremén egy Oort-felhőben rekedve, amely több billió mérföldre gyűjti össze a fagyott világokat.
A szakértők úgy vélik, hogy több csillagközi objektum lehet a Naprendszer peremén mint azt korábban gondolták. A NASA szerint a kutatók úgy vélik, hogy világok rekedhetnek az úgynevezett Oort-felhőben – a jeges objektumok hatalmas gyűjteményében, amelyek néhány százmilliárdtól több billió mérföldre nyúlnak el a Naptól .
Az Oort-felhő a Naprendszer legkülső tartományában, a Naptól mintegy 2000–200 000 csillagászati egységnyi távolságok között található feltételezett üstököszóna, amelyben milliárdnyi üstökösmag kering.
A tudósok szimulációkat futtattak le annak felmérésére, hogy a naprendszerek miként lökik ki magukból a nagy bolygókat, és arra jutottak, hogy a rendszerek elkaphatják egymás elárvult világait, ha a gravitációs vonzás elég erős.
Mivel a csillagok eredeti bolygóinak akár egytizede is a mélyűrbe kerülhet, a kutatók szerint 7% az esély arra, hogy Naprendszerünk elkap egy olyan jégóriás bolygót, mint az Uránusz az Oort-felhőjében - írta meg a Daily Star.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre