Nem árt az óvatosság, ha a gyermekeinkről van szó. Sárvári Györgyi, meseíró pszichológus saját példáján kíván példát mutatni a szülőknek.
Már jó ideje bevett szokás a szülők körében, hogy a tanév befejeztével boldogan büszkélkednek el gyermekeik jó eredményeivel az interneten is. De sok szülő teljesen átgondolatlanul osztja meg gyermekei bizonyítványát a nagyközönséggel.
Sárvári Györgyi meseíró pszichológus szerint a gyermek biztonságát is sérti, ha a szülő kiposztolja a bizonyítványát. Még akkor is, ha kitűnő. A szakember úgy vélekedik Facebook-posztjában: mindenkinek a saját döntése, hogy mit oszt meg az életéről a közösségi oldalakon.
Van, aki egyáltalán nem mutatja meg a gyermekét, míg más csak hátulról tesz fel róla képet. De olyan is akad, aki nagyon sok életképet oszt meg a családról.
Az egyetlen bizonyítvány, amit jogunk van posztolni, az a sajátunk
– mondta.
A pszichológus saját példáján keresztül szemléltette tapasztalatait. Mint mondja, a harmadikos gimnazista bizonyítványában szerepelt egy hármas, matekból. Később az érettségin azonban mégis ötöst írt belőle. Ez is mutatja, hogy minél fiatalabb a gyerek, annál inkább nem jelent semmit egy rossz jegy.
Bárkiből lehet bármi, ha elhiszi, hogy lehet. Néha még akkor is, ha nem hiszi!
Nem csak a rosszabb eredményeket, de a kitűnő bizonyítványt sem javasolja kiposztolni, mivel ezzel őt magát, és a nebuló biztonságát veszélyeztetjük. A posztolásokkal olyan személyes információk kerülhetnek ki a kibertérbe, amelyekkel később mások visszaélhetnek.
Tehát, ha nagyon meg akarjuk mutatni a bizonyítványt, legyen annak terepe egy szűk családi kör, és az is csak a gyerek beleegyezésével
– tette hozzá.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre