Hunor kálváriája hat hónapos korában kezdődött, azóta édesanyja minden nap hálát ad, hogy még életben van a kisfia, most azonban sürgősen vérre van szüksége.
Szabó Nikoletta egyedül neveli három kisgyermekét, köztük a három és fél éves Hunort, akinél már 6 hónapos korában légzési nehézségek jelentkeztek, ekkor már értelmileg és mozgásformákban is voltak elmaradások kortársaihoz képest. A csöppségen számtalan vizsgálatot elvégeztek, majd kétéves korában derült ki, hogy leukémiás.
Mikor először megtudtam a kisfiam diagnózisát, sokkot kaptam; csak sírtam és sírtam. Az én fejemben a leukémia egyenlő volt a halállal
- idézte fel a Borsnak a meghatódott anyuka." Emlékszem, azt hajtogattam, hogy vegyenek újra vért Hunortól, hogy kiderüljön, nincs ekkora baj, mert biztos, hogy tévedés az egész. A doktornő mondta, hogy sajnos nem tévedés, és folytatta tovább, én pedig csak bömböltem. Azt az érzést soha nem felejtem el. Soha ilyen félelmet, kétségbeesést és fájdalmat nem éreztem. Csak azt mondogattam, hogy mindent tegyenek meg Hunorért, hogy meggyógyulhasson, mert neki élnie kell. A jó Istennek tervei vannak Hunorral. Kegyetlen volt. Időbe telt, mire feldolgoztam ezt a helyzetet. Beletörődni, elfogadni nem lehet, minden napot megélünk és este hálát adok a jó Istennek hogy megtartotta, megtartja nekem Hunort."
A leukémiával küzdő kisfiú szinte egész életét sterilszobában és kórházban tölti, így nincs is fogalma róla, hogy milyen színes és érdekes a kinti világ.
Hunor nem úgy tekint erre az egészre, hogy ő beteg, neki ez az élet természetessége. Ebben nőtt fel. Nem tudja, milyen a kinti élet
- magyarázza az anyuka, aki úgy érzi, hogy Hunorral egymást támogatják.
Hunor folyamatosan kemoterápiát kap, és csontvelő-transzplantációra is szükség volt.
A vérkészítményre azért van most nagyon nagy szüksége, mert a beavatkozás utáni napok-hetek arról szólnak, hogy mindig minden nap pótolni kell valami transzfúziót; vérlemezkéket, hemoglobint. Ilyenkor még nincs a szervezetben annyi sejt, hogy ezeket is termelni tudja. Az új sejteknek, a donorsejteknek is idő kell, mire megerősödnek és "megtalálják a helyüket, hogy hová valók", jelenleg még "alszanak", nyugalmi állapotban vannak Hunor csontvelőjében
- magyarázza.
Nagyon szeretnénk, ha minél több ember adna vért, hogy Hunor az új életet minél hamarabb el tudja kezdeni
- mondta az anyuka, aki minden segítséget szívesen fogad, hiszen szinte miden napját a kórházban tölti a nehézségek ellenére is mosolygós fiú mellett, így nem tud dolgozni. A kisfiú két lánytestvére, a 11 éves Lara és a 9 éves Hanna is nagyon várják, hogy Hunor meggyógyuljon és újra együtt legyen a család a Somogy vármegyében lévő nemesdédi otthonukban.
Irányított véradás az ország bármely pontján lehetséges. Minden vércsoportot szívesen fogadnak.
Név: Kovács Hunor
Taj.sz. 141 849 483
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre