Az elhagyott épületek felfedezésére épülő műfaj, az urbex már több évtizede elérte hazánkat. Azonban ennek a drónos változata forradalmasíthatja egyedülálló látványvilágával ezt a stílust.
Az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvend az urbex, azaz az urban exploration (városi felfedezés) műfaja. Egy egészen újszerű és látványos megközelítésnek, a drónos urbexnek járt utána lapunk, az ezzel foglalkozó Saleh Omar drónos segítségével.
Saleh Omar drónos többek között olyan filmeken dolgozott, mint például az Örök tél, a Valami Amerika 3. és a Toxikoma. Az újfajta technológiát használó Omar emellett több reklámfilmhez is készített már felvételeket.
Alapvetően én drónos vagyok, tehát ez a munkám egyik része, hogy drónnal készítek felvételeket. Az újfajta technológia, amit használok, ugye az az FPV drónozás (First Person View), az úgynevezett belső nézetes drónok. Ezek egy sokkal kötetlenebb drónélményt adnak, és ezáltal egy sokkal élvezetesebb repülési stílust lehet ezzel kialakítani, amihez ezek az »urbex« helyek egy nagyon jó környezetet adnak
– árulta el lapunknak Saleh Omar, akinek az egyik legizgalmasabb repülési élménye az volt, amikor egy elhagyatott vasútraktárban repülhetett drónjával, mely állítása szerint nagyon látványos volt.
Ezek a drónok azért készülnek, mert ezek nem törékenyek, de törhetőek, olcsóak az alkatrészek és könnyű őket pótolni
– jegyezte meg a szakember.
Omar korábban egyébként rengeteg időt töltött el szimulátorban, mielőtt élesben is kipróbálta volna tudását. Állítása szerint az első 10 szimulátorban eltöltött órája arra ment rá, hogy ne törje össze a drónt. A magabiztos repülés érdekében összesen 200 órát töltött el szimulátorban, mielőtt először próbálta ki magát az eszközt.
Már több mint egy éve megállás nélkül, minden nap ezzel foglalkozik Omar, aki szerint ehhez a műfajhoz nagyon sok gyakorlás kell napi szinten. A sok befektetett idő, energia és pénz ugyanakkor meghozza gyümölcsét, hiszen elképesztő látványvilágot lehet megalkotni, ha valaki elsajátította a repülés trükkjeit.
Ez a városi felfedezés
Az urbex szó az angol „urban exploration” szavak összevont rövidítéséből ered, aminek a jelentése szabad fordításban „városi felfedezés”. A tevékenység célja olyan elhagyatott épületek meglátogatása, lefényképezése, levideózása, melyek egykor valamilyen funkciót láttak el.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre