Hiába a szerb hatóságok megfeszített munkája, tömegével gyülekeznek a magyar–szerb határ menti erdőkben a migránsok, akik elképesztő környezetkárosítást hagynak maguk után.
Úgy tűnik, igazuk lett azoknak a szerbiai magyaroknak, akik üdvözölték ugyan a nyugalmat, ami a szerb hatóságok erőteljes fellépése nyomán létrejött a Vajdaságban, miután felszámolták az illegális határátlépők sátortáborait és szigorították a határellenőrzéseket, ám úgy gondolták, hogy ez a nyugalom csak ideig-óráig tartható fenn.
Horgosról a közeli Szabadka környékére kezdtek el beszivárogni a migránsok. Elsősorban a makkhetesi erdő alatt élők panaszkodnak, mert észrevették, hogy a taxisok újra elkezdték hordani az illegális határátlépőket a lakhelyük közelébe – adta hírül a Pannon RTV szerbiai portál.
Vasárnap éjjel is, hétfő este is, az éj folyamán komoly csoportok jelentek meg. És komoly táskákkal, komoly felszereléssel. Tehát meglepően nagy csomagokkal jöttek
– mondta a makkhetesi erdő alatt élő Sebők Ferenc nyugdíjas tanár. A férfi történetét megerősíti, hogy a magyar határ mentén húzódó szabadkai erdősávban, amely a kelebiai, makkhetesi, radanováci és a palicsi tőzegbánya erdőt foglalja magába, elképesztő mennyiségű szemét halmozódott fel.
A tanúk elmondása szerint Palicson általában a temetőnél teszik ki a taxisok a migránsokat, onnan mennek be az erdőbe.
A migránsok általában taxival érkeznek, tehát taxisok hozzák őket a délutáni és az esti órákban. Bevásárolni is járnak, rendszeresen úgy dél és fél egy körül, bevásárolnak és mennek vissza az erdőbe, az ő kis lakhelyükre
– mesélte Lovász Katalin palicsi lakos.
A szemétkupacok ellenére illegális migránstáborok eddig nem jöttek létre a szabadkai befogadóközpont környékén, ám megjelentek a kóbor kutyák, mert a migránsok gyakran birkákat hoznak a befogadóközpontba, levágják azokat és elkészítik maguknak, a tetemeket viszont a tópartra viszik, ez pedig oda vonzza a gazdátlan ebeket. A befogadóközpontok személyzete arról is beszámolt, hogy az illegális határátlépők többsége kizárólag a saját hazájának a nyelvét beszéli, így csak nehezen tudnak kommunikálni velük.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre