A legtöbben élő vagy műfenyőt állítanak karácsonykor. Vannak olyanok, akik úgy gondolták, hogy extrém vagy éppen nem hétköznapi eszközökből állítják fel a karácsonyfájukat. Íme ezekből egy csokorravaló.
A karácsony elmaradhatatlan része a fenyőfaállítás. Most megmutatunk néhány olyan furcsa, vagy épp extrém karácsonyfát, amelyet ugyanúgy emberek készítettek, és emberek is csodáltak meg – írja a Ripost.
Egy észak-lengyel kisvárosban, Tczewben úgy gondolta néhány fiatal még 2016-ban, hogy felépít valami szokatlant. Összeszedtek több mint 100 biciklit, amiket ügyesen egymásra pakoltak egy fémváz segítségével, majd az egész építményt fényfüzérrel díszítették fel. Így a helyi vasútállomás környékét ékesítette ez a furcsa karácsonyi szerkezet, a biciklifa.
Tokió egyik gazdag negyedében járunk, ahol egy luxus ékszerüzlet vásárlóterét díszítette ez a 100 százalékban színaranyból készült karácsonyfa. A japán Ginza Tanaka ezzel a két méter magas, 19 kiló súlyú, 670 millió forint értékű dekorációval próbált még több vásárlót csalogatni az üzletébe. A szinteket összefogó huzalok mindössze 1 milliméter vastagok, mégis strapabíróak. 2016-ban, a fa bemutatásakor az ékszerész azt mondta, szeretné, ha ez a fa fényes jövőt biztosítana szerte a világon.
Teljesen együtt érzünk azokkal, akiknek rögtön összefutott a nyál a szájukban. Ezt az 5,4 méter magas és 2,8 méter széles csokimonstrumot 2005-ben állították fel egy bangkoki szállodában, Thaiföld fővárosában. A kizárólag svájci csokoládéból készült fát egy jótékonysági kiállítás alkalmából készítették, és ahogy a képen látható, a kőművesek által is használt falazóállványok segítségével díszítették fel. Azt, hogy végül mennyi idő alatt fogyott el a csokoládéfa, csak elképzelni tudjuk.
A gravitáció szabályainak súlyosan ellentmondva állították fel, illetve fordították le ezt a karácsonyfát a kanadai Vancouver egyik repülőteréhez tartozó szálloda halljában. Az egyre inkább divatba jövő, plafonról lógó fák nemcsak helytakarékosak, de ezekre sem a gyerekek, sem a háziállatok nem jelentenek veszélyt, így már több család is elgondolkodott e megoldás háztartási átvételén.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre