Nikodem Popławski vezető elméleti fizikus szerint egy másik univerzumban létező fekete lyukban élhetünk, és az általunk észlelt képződmények új univerzumok magvai lehetnek.
Nikodem Popławski elmélete szerint minden fekete lyuk egy vadonatúj univerzumot tartalmaz.
„Az [Einstein-Cartan] gravitációs elméletet követve minden fekete lyuk egy új, kisebb univerzumot hoz létre belül, és egy Einstein-Rosen híddá (féreglyuk) alakul így ki, amely összeköti ezt az univerzumot a szülőuniverzummal, amelyben a fekete lyuk létezik. Az új univerzumban a szülőuniverzum az egyetlen fehér lyuk másik oldalaként jelenik meg, egy olyan térrégióként, amelybe kívülről nem lehet belépni, és amely egy fekete lyuk időbeli fordítottjaként fogható fel. Ennek megfelelően a mi univerzumunk egy másik univerzumban létező fekete lyuk belseje lehet” – magyarázza a vezető elméleti fizikus.
Nikodem szerint elvileg egy forgó fekete lyuk erőteljes gravitációs ereje felhasználható űrhajók parittyázására, hihetetlen sebességre gyorsítva őket. A Földhöz legközelebbi ismert fekete lyuk mindössze 1500 fényévnyire van tőlünk. A Gaia BH1 becslések szerint körülbelül 10-szerese a napunk tömegének.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre