A koronavírus-járvány megjelenése előtti időszakhoz képest kevésbé látják pozitívan a helyzetüket a fiatal munkavállalók. A K&H kutatásából kiderült, hogy miért.
A K&H reprezentatív felmérésében azt vizsgálta, hogy a 19–29 éves korosztály dolgozó tagjai mennyire érzik megbecsültnek magukat, és stabilnak az állásukat.
A dolgozó fiatalok több mint fele (53%) érezte stabilnak a munkahelyét 2022 első három hónapjában, míg korábban – például 2019 első negyedében – ennél nagyobb, 64 százalékos volt az optimisták aránya – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. Az elismertség terén is kedvezőtlen a kép, a fiatalok csupán 38 százaléka, azaz 10-ből kevesebb mint 4-en érezték azt, hogy megbecsülik a munkahelyén: ez az arány mégis javulást mutat az előző negyedév 30 százalékos arányához képest.
A fiatalok munkahelyükkel kapcsolatos aktuális borúlátásában szerepet játszik a koronavírus-járvány még mindig érezhető kedvezőtlen hatása, a folyamatosan növekvő infláció, valamint a közelben zajló orosz–ukrán háború okozta gazdasági bizonytalanság.
A Covid-járvány magyarországi megjelenése előtt, 2020 és 2019 első negyedévében a munkavállaló fiatalok 61, illetve 64 százaléka mondta stabilnak a munkahelyét, ráadásul 2017 második negyedévétől 2020 elejéig
rendre 60 százalék felett volt az arányuk. 2022 első három hónapjában azonban a dolgozó fiatalok mindössze 21 százaléka mondta kifejezetten stabilnak a munkahelyét, a legpesszimistábbak aránya pedig 7 százalék volt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre