Az országos tiszti főorvos szerint az érintetteknek érdemes konzultálniuk kezelőorvosukkal egy esetleges 4. oltás felvételéről.
Dr. Müller Cecília arról beszélt a napokban a TV2 Mokka című műsorában, hogy a nemzetközi koronavírus-helyzetet folyamatosan vizsgálva az a tapasztalat, hogy hazánkban is emelkednek az esetszámok, naponta 2-3 ezer az új fertőzött. Jelenleg a Covid-fertőzések 90%-áért az omikron lopakodó variánsa tehető felelőssé – emelte ki az országos tiszti főorvos. Elmondta azt is, hogy a tapasztalatok alapján a pozitív esetek többsége a 60 év felettiek közül kerül ki.
„Ezért rendkívül fontos a 3. védőoltás beadása. Korábban azt mondtuk, hogy az alapimmunizálás 2 oltásból áll jellemzően. Most már én azt mondanám inkább, hogy 3-ból áll, és ezt tekintsük alapnak, noha a szakirodalom ezt emlékeztetőnek nevezi. De mindegyik oltóanyag vonatkozásában a megelőző oltás beadását követő 4. hónaptól azt látjuk, hogy csökken a szervezet védelme, tehát most nagyon fontos, hogy a harmadikat felvegyék” – hangsúlyozta a szakember. Dr. Müller Cecília válaszolt arra a kérdésre is, hogy aki felvette a 3. oltást és már azóta eltelt 4 hónap, gondolkodjon-e a 4. dózis felvételén.
„Igen, el kell, hogy gondolkozzon és konzultálnia kell a kezelőorvosával nyilvánvalóan, ha a sérülékeny csoportba tartozik, akár a krónikus betegsége révén, akár az idősebb korosztályhoz tartozik, hogy most érdemes-e a negyediket felvenni. Ezt követően emlékeztetett arra, hogy Izraelben már javasolják a 4. dózis felvételét, míg Ausztráliában már az 5. vakcina beadását „favorizálják”– hangsúlyozta a szakember.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre