A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mesterképzései a legnépszerűbbek az országban. A műszaki és az informatikai képzési terület kiemelkedően sok érdeklődőt vonz.
Folytatódik a több éve tartó tendencia: a továbbtanulást választók közül idén februárban is a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen kezdik meg a legtöbben a mesterszintű tanulmányaikat a keresztféléves eljárás keretében jelentkezők közül.
A Műegyetem a keresztféléves felvételi eljárásban csak mesterképzési szakokat hirdetett meg. A 2022 februárjában induló mesterképzésekre országosan 4234 főt vettek fel a felsőoktatási intézmények. A felvételizők több mint negyede a BME-n kezdheti meg tanulmányait. A felvett diákok közül a legtöbben, azaz pontosan 1000 fő állami ösztöndíjas, teljes idejű nappali képzésben fog tanulni, ez az összes intézmény 47,2%-át jelenti.
A keresztfélévben meghirdetett mesterképzések között népszerűnek számít a műszaki képzési terület, amelyre országosan összesen 1288 főt vettek fel, ebből a BME-re 711 hallgatót, tehát több mint a jelentkezők felét. Szintén keresett volt a jelentkezők körében az informatikai képzési terület, amelyre a felvett hallgatók száma országosan 417 fő, amiből 222 fő a Műegyetemet választotta, vagyis az összes hallgató 53%-a.
Fontos a külföldi részképzés
A Műegyetem kulcsfontosságúnak tartja, hogy lehetőséget biztosítsanak diákjaiknak a külföldi tanulmányok folytatására. A BME diákjai 75 ország 300 partnerintézményében tanulhatnak részképzéseken, és számos felsőoktatási intézményben szerezhetnek kettős diplomát az egyetem képzése mellett. A Műegyetem 2020-tól egy európai egyetemi szövetségnek is tagja, így a BME-t választó hallgatók nyolc külföldi egyetemmel közös képzésben is részt vehetnek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre