Oltás nélkül fizetés nélküli szabadságra küldhetik el a munkavállalót

A csütörtöki Kormányinfón több új szabályozást jelentett be Gulyás Gergely, ezek értelmében újra kötelezővé válik a maszk, illetve több munkahelyen az oltás is.



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2021.10.29.
Kormányinfó

„A kormány döntése értelmében a munkaadók előírhatják a koronavírus elleni védőoltást a munkavégzés feltételeként, ha a dolgozók biztonsága ezt kívánja” – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón. A tegnapi kormányinfó alkalmával beszélt a jelenlegi koronavírus-helyzet adatairól, amelyből kiderült, hogy szerdán 4039 ember fertőződött meg és 45 beteg hunyt el, majd közölte, hogy a kormány úgy döntött, hogy a jelenlegi adatok mellett 3 főbb intézkedést vezetnek be.

Gulyás Gergely egy korábbi kormányinfó alkalmával Fotó: koronavirus.gov.hu

Íme a bejelentett intézkedések

  • Munkaadók szervezete ajánlása alapján – cégek és vállalatok – előírhatják, hogy szükséges legyen az oltás.
  • November 1-jétől a maszk kötelező a tömegközlekedésen.
  • Az egészségügyi intézményekben látogatási tilalmat rendeltek el, és a szociális intézményekben pedig a vezetők dönthetnek a látogatási tilalomról.
  • Fizetés nélküli szabadságra mehet, aki nem akar oltakozni

    Miniszterelnökséget vezető miniszter egy kérdésre válaszolva bővebben kifejtette, hogyan lesz a gyakorlatban megoldva az oltás esetleges kötelezővé tétele.

    „A munkaadó szabadon dönthet az oltás kötelezővé tételére” – jelentette ki Gulyás Gergely, aki később hangsúlyozta, hogy ezek a kikötések nem vonatkoznak a harmadik oltásra, csak az első kettőre. A rendelet szerint december 15-ig kell majd megkapni az első oltás, amennyiben pedig a munkavállaló ezt nem teljesíti, akkor fizetés nélküli szabadságra küldhetik, és egy év elteltével pedig még a munkaviszonyt is megszüntethetik velük.

    Az állam, mint munkaadó

    Gulyás Gergely külön kitért arra is, hogy mi a helyzet az állami szektorban.

    „Ezt az állam mint munkaadó is érvényesíteni fogja, az önkormányzatoknál pedig a polgármester dönthet az oltás előírásáról” – mondta, majd hangsúlyozta, hogy az összes intézkedésnek az a célja, hogy minél többen oltassák be magukat. Többek között emiatt is válaszolta egy kérdésre, hogy ha egy vállalat beszeretné oltatni az embereit, akkor a kormányhivatalok minden technikailag megoldható dologban a partnerei lesznek a cégnek.









    Top hírek





    Hírlevél-feliratkozás