A legújabb mutáció, a delta plusz még az elődjénél is komolyabb megbetegedést okoz; egyelőre élvezhetjük a maszknélküliséget, de ősszel kezdhetjük elölről a küzdelmet.
A súlyos állapotú Covid-betegeknél használt kezeléseken is kifog az az új mutáció, amely az Indiából indult delta variánsból fejlődött ki – mondta Rusvai Miklós. Az új variáns fertőzőképessége vélhetően ugyanolyan, mint az eredeti delta variánsé, azonban annál sokkal ellenállóbb.
A vakcinák szerencsére védenek ellene, így elsősorban azoknak kell tartaniuk a fertőződéstől, akik nem oltatták be magukat, vagy csak egy oltást vettek fel.
A delta plusz mostanra az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Lengyelországban is megjelent, Magyarországon azonban még nem azonosítottak olyan beteget, aki ezzel fertőződött volna meg – tájékoztatott a virológus, aki úgy véli, hogy a hátralévő két-három hónapban mindenki élvezheti a maszknélküliséget, de ősszel kezdhetjük elölről a küzdelmet.
Szerinte körülbelül két-három év múlva lesz vége a koronavírusjárványnak. Ezt követően olyan lehet a betegség, mint a minden évben jelentkező influenzajárvány. A többség szervezete két-három év múlva elfogadja majd a vírus jelenlétét, hozzászokik, és nem lesz szükség évente oltásra. Mindennek ellenére Rusvai Miklós tolmácsolta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) álláspontját, amelyben a maszk viselésére inti a beoltottakat is a nemzetközi szervezet.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre