A Metropol ott volt, mikor újrakezdődött a tanítás hétfőn. Megtapasztaltuk a belépéskor szükséges testhőmérséklet-mérést, beültünk egy matekórára, és még tízóraizni is elkísértük a gyerekeket.
Több mint egy hónap digitális oktatás után újra kinyitották az iskolákat az alsó tagozatos diákok számára. A koronavírus-járványra való tekintettel a szülők azonban kérvényezhetik az igazgatótól, hogy a gyerek otthon maradjon, és továbbra is digitális munkarendben tanuljon.
–Nálunk csupán tizenkét szülő élt ezzel a lehetőséggel, az az igazság, hogy már mindannyian nagyon vártuk az újranyitást – jelentette ki a Metropolnak Botka Nóra, az Ady Endre Református Általános Iskola intézményvezetője.
–Azoknak a diákoknak, akik otthon maradtak, digitálisan biztosítjuk a tananyagot, és velük is minden nap egyeztetünk a házi feladatról, így senkinek nem lesz lemaradása. Szerencsések vagyunk, mert nálunk minden pedagógus védett valamilyen szinten. Vagy azért, mert a közelmúltban átesett a koronavíruson, vagy azért, mert felvette a vakcinát. Az első oltást már mindenki megkapta, de sokan a másodikat is, sokkal jobb érzés így visszatérni – mondta az igazgatónő, aki szerint a pánikkeltés helyett inkább fegyelmezettségre és óvatosságra van szükség.
–Ebben szerencsére a gyerekek is partnerek. Sokat számít, hogy már egy éve az életünk része a vírus, rengeteg mindent megtanultunk – tette hozzá Botka Nóra.
A gyerekek a borús idős ellenére is várták már, hogy újra felvehessék az iskolatáskát. Noha a BKK bejelentette, hogy az alsósok diákigazolványuk felmutatásával ingyen utazhatnak, akit csak tudtak, kocsival vittek a fővárosi iskolákba.
A korábbról már jól bevált protokollt most is alkalmazzák az iskolák, eszerint a bejáratnál kötelezően megmérik a gyerekek testhőmérsékletét. 37,8 Celsius fok felett egy rövid szünetet követően meg kell ismételni a mérést, és ha akkor is eléri a határértéket, akkor értesíteni kell a diák szüleit. Ági testhőmérsékletével szerencsére nem volt gond.
Ebben az általános iskolában egyébként is alacsony létszámú osztályok vannak, így nem jelent gondot a távolságtartás. Orbán Mariann alsó tagozatos tanárnő szerint a jelenléti oktatás sokkal hatékonyabb, és a kicsik is gyorsabban haladnak.
A diákok az étkezőben nem viselnek maszkot, így itt még inkább ügyelni kell a higiéniára. Tízórai előtt és után lefertőtlenítik a kezüket, és igyekeznek minél messzebb ülni egymástól.
Amikor az egyik osztályt arról kérdeztük, hogy milyen volt otthonról tanulni, egyhangúlag azt felelték: „unalmas”.
– hangoztak el a különböző válaszok a kisiskolás gyerekektől.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre