Extrém mértékű antitestképzésére sarkallja az Oxford Egyetem új koronavírus- elleni vakcinája az idősebb korosztály szervezetét.
Az új vakcina különleges tulajdonságának köszönhetően áttörést hozhat a koronavírus-járványnak legkiszolgáltatottabb korcsoport egészsége megőrzésében. Az egyik neves orvosi szaklapban, a Lancetben közzétett adatok megerősítik a vizsgálati eredményeket, miszerint az egyetem Astra Zeneca gyógyszergyártóval közösen kifejlesztett Covid-19 elleni oltása a szervezetben szinte robbanásszerű immunválaszt vált ki – írja a The Sun.
„Az idősebb emberek szervezete általában csak korlátozott mértékben reagál a vírusellenes vakcinákra, miközben a korona- vírusfertőzés számukra különösen nagy kockázatot jelent. A vakcina hatására beinduló különösen magas fokú antitestképződés bár már beigazolódott az idősebb korosztály esetében is, most még azt is vizsgálnunk kell, hogy a fokozott ellenanyag-termelődés képes-e megbízható védelmet biztosítani a koronavírussal szemben” – nyilatkozta Dr. Maheshi Ramasamy, az Oxford Egyetem kutatóorvosa.
Amennyiben az oxfordi oltóanyag sikeresen átmegy a harmadik tesztfázison is, hamarosan kereskedelmi forgalomba is kerülhet.
Közben a világ számos országa igyekszik hatékony védelmet biztosító oltóanyag kifejlesztésén, a Pfizer és német partnercége már be is jelentette, hogy koronavírus-elleni vakcinája átesett a biztonsági ellenőrzéseken.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre