Sokkoló végjátékkal dőlt el a Real Madrid–Bayern BL-elődöntő

A Real Madrid a Bayern Münchent fogadta a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.

Szerző:
Létrehozva: 2024.05.09.
Módosítva: 2024.05.09.
Real Madrid Bajnokok Ligája Bayern München

Az első meccsen Münchenben 2-2-re végeztek a felek, és a madridi visszavágón a Real játszott fölényben. A németek kapusa, Manuel Neuer számos bravúrt bemutatott, a Real Madrid játékosai sokáig nem tudtak túljárni az eszén. A 68. percben váratlanul gólt szerzett a végig kivárásra játszó, védekező Bayern: Davies 14 méterről óriási erővel a jobb felső sarokba lőtt (0-1).

NEUER, Manuel; RODRYGO
Manuel Neuer (jobbra) a végén nagyot hibázott Fotó: J. J. Guillen

Két perccel a vége előtt a kiválóan védő Neuer hibázott, kiejtett egy lövést, és Joselu közelről a hálóba vágta a labdát (1-1). Három perc múlva már a Real vezetett, Joselu újabb gólt szerzett egy keresztpassz után. A partjelző először lest jelzett, majd a videóbíró megadta a gólt (2-1). A Real Madrid sokkoló végjátékkal, három perc alatt megfordította a vesztésre álló párharcot, és 4-3-as összesítéssel bejutott a londoni BL-döntőbe, ahol a Dortmunddal találkozik.