Csodás este, Szoboszlaiék nagy örömet okoztak a telt házas Puskás Arénának

A magyar labdarúgó-válogatott kedden barátságos mérkőzésen Koszovót fogadta Budapesten.

Szerző: CHI
Létrehozva: 2024.03.26.
Módosítva: 2024.03.27.
Koszovó Puskás aréna magyar válogatott

A törökök elleni pénteki, 1-0-s győzelem után a magyar válogatott Koszovó ellen folytatta a felkészülést a nyári Európa-bajnokságra. Marco Rossi szövetségi kapitány több helyen változtatott a kezdőcsapatán, és az első félidőben akadozott az együttes játéka. Kevés volt az ötlet, nem tudtunk fölénybe kerülni, igazi helyzet nélkül zárult az első 45 perc.

20240326__MI_059
Szoboszlai Dominik ismét vezér volt Fotó: Mirkó István

A szünetben hármat cserélt Marco Rossi, Schäfert, Kleinheislert és Varga Barnabást küldte be, ami egyértelmű válasz volt az első félidőben látott teljesítményre. Szinte rögtön bevált a csere, az 57. percben Schäfer gólpasszt adott, jobb oldali beadást Szoboszlai küldte kapura, a labda megpattant egy védőn és a bal sarokba vágódott (1-0). A 86. percben újabb gólt szerzett a magyar csapat, Lang keresztpassza után Nagy Zsolt hat méterről a jobb sarokba lőtt (2-0). Csodás hangulatban zárult a meccs, Szoboszlaiaék nagy örömet okoztak a telt házas Puskás Arénának.

A magyar csapat végül 2-0-ra nyert, ez azt jelenti, hogy folytatódott a sikersorozat, immár 14 mérkőzés óta veretlen. Ennél hosszabb veretlenségre legutóbb az Aranycsapat volt képes, amely az 1954 nyarától sorrendben 18 összecsapáson nem kapott ki.

A magyar válogatott legközelebb június 4-én Írország ellen lép pályára felkészülési mérkőzésen.