Szoboszlaiék kétgólos hátrányból álltak fel Litvániában

A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn kedden este Litvániában lépett pályára.

Szerző:
Létrehozva: 2023.10.17.
magyar válogatott Litvánia Eb-selejtező

Egyértelmű volt a helyzet a keddi selejtező előtt: győzelme esetén a magyar válogatott egyenes ágon máris kvalifikálná magát a jövő évi németországi Európa-bajnokságra. Sajnos egyelőre ez nem sikerült.

SALLAI Roland
Fotó: Illyés Tibor

A 20. percben Litvánia megszerezte a vezetést, Cernych kapott labdát a bal összekötő helyén, Nego és Fiola sem támadta meg, és a hazaiak játékosa 16 méterről a hosszú sarokba lőtt. A 36. percben már kettővel vezettek a litvánok, egy jobb oldali szögletet követően Sirvys négy méterről a hálóba fejelt (0-2). A litvánok az első félidőben 2-0-ra vezettek Marco Rossi együttesével szemben.

A második félidőben nagyot küzdött a magyar csapat, amely a 66. percben szépített, Sallait buktatták a 16-oson belül, 11-eshez jutottunk: Szoboszlai végezte el, és a léc alá lőtte (1-2). A 82. percben egyenlítettünk, Szoboszlai szögletét Varga Barnabás tíz méterről a jobb alsó sarokba fejelte (2-2). Több gól nem esett, 2-2-re zártunk, a döntetlen azt jelenti, hogy a magyar csapat még nem jutott ki az Európa-bajnokságra.

A magyar válogatott legközelebb november 16-án Bulgáriában lép pályára Eb-selejtezőn. Akkor már a döntetlen is elég lesz ahhoz, hogy ott legyünk az Eb-n.