Budapestre figyelt a világ: fociünnepet rendeztek a Puskás Arénában

Sztárparádé, balhék, feszültség, szenzációs hangulatot teremtő szurkolók, és persze a futball krémjéhez méltó játék. Hosszabbítás is kellett a döntéshez a budapesti Európa-liga-döntőn.

Szerző: MM
Létrehozva: 2023.06.01.
Módosítva: 2023.06.01.
AS Roma Sevilla Puskás Aréna

A Bayern München elleni 2020-as Szuperkupa-mérkőzés (hosszabbítás után 1-2) után újra európai kupadöntőt játszott a Sevilla a természetesen ezúttal is telt házas Puskás Arénában. Az UEFA Európa-ligában rekorderként ötszörös győztes spanyolok a Konferencia-liga-címvédő olasz AS Romával csaptak össze, amelyet az eddigi ötből öt fináléját sikerrel vett José Mourinho irányít. A budapesti csúcsmeccsen végül (a játékrészek összesen 28 percnyi ráadása, a 2x15 perces hosszabbítás és a tizenegyespárbaj után) az andalúziai El-specialisták folytatták nagy sorozatukat: a Sevillának jött össze a hatodik diadal.

Óriási meccset vívott Cristante (balra) és Telles, az AS Roma és a Sevilla a Puskás Arénában rendzett El-döntőn     Fotó: MTI

A sztárparádéval és a főváros több pontján sajnos kisebb-nagyobb "szurkolói" verekedésekkel is felvezetett budapesti El-döntő első nagy helyzetét a római Leonardo Spinazzola hagyta ki. Többek között a Torino- és Napoli-szimpatizáns létére is honfitársainak drukkoló olasz szövetségi kapitányunk, Marco Rossi és felesége bánatára.

Mourinho csapata aztán a nagy mérkőzésre összedrótozott argentin világbajnok, Paulo Dybala góljával mégis megszerezte a vezetést, a lelátón nagy többségben lévő olasz drukkerek nagy örömére.

Az első félidő ráadásában, éppen a Dybala-gól előtt alighanem szabálytalanul szerelt Ivan Rakitic távoli bombájánál kiderült: a rómaiakkal van a táborukhoz közelebbi kapufa is.

A szünet után még jobban rákapcsolt a kupa spanyol specialistája, egyenlített is Gianluca Mancini öngóljával.

Ezután gyors egymásutánban a Mourinho-csapat megúszott egy büntetőt a VAR jóvoltából, a Sevilla pedig egy tizenegyesgyanús kezezést és Andrea Bellotti kivédett ziccerét. Nem dőlt tehát el a döntő, amelynek a hosszabbítása aztán valamivel visszafogottabbra sikerült a két csapatnak, habár a 131. (!) percben Chris Smalling még a lécre fejelte a labdát.

A tizenegyespárbajt (4-1) és ezzel az Európa-liga 2022/23-as kiírását a Sevilla nyerte.