Fájó végjáték: nagyot küzdött a Fradi Leverkusenben

A Ferencváros a Bayer Leverkusen otthonában lépett fel a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első meccsén.

Szerző: CHI
Létrehozva: 2023.03.09.
Módosítva: 2023.03.09.
Fradi Ferencváros leverkusen Európa Liga

Tizenkilenc évvel a debreceni UEFA Kupa-szereplést követően első magyar csapatként a Ferencváros lépett pályára tavasszal a kupaporondon. A zöld-fehérek csütörtök este Leverkusenben szerepeltek, és nagyon gyorsan, már a 10. percben gólt kaptak, Demirbay 17 méterről a léc alá lőtt (1-0). Negyedórával később kis híján egyenlített a Fradi, Zachariassen a felső kapufát találta el.

VÉCSEI Bálint
Vécsei Bálint és Diaby csatája Fotó: MTI Fotószerkesztőség/Kovács Tamás / MTI

Az első félidő egygólos német előnnyel zárult. A szünet után a Ferencváros támadóbban lépett fel, többet birtokolta a labdát, nem játszott alárendelt szerepet. Nagyon küzdött a magyar csapat, azonban hiába rohamozta a leverkuseni kaput, nem tudott egyenlíteni. Sőt, négy perccel a vége előtt egy szabadrúgás után Tapsoba fejelt Dibusz kapujába, a Leverkusen 2-0-ra nyert.

A visszavágót egy hét múlva, március 16-án, a Puskás Arénában játsszák.