
Közös alkotás a B29-ben
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
„Kulcsfontosságú, hogy városi lakosként is megtanuljuk kezelni és semmiképpen sem elpazarolni az esővizeket. Előadónk ebben nyújt tapasztalati tudásával nagy segítséget.”
Mit kezdjünk a lezúduló villámvizekkel? És hogyan tarthatjuk meg az éltető csapadékot? Az esőkertek a természetes erdők működését utánzó, mesterségesen létrehozott, mélyedésben kialakított életközösségek. Céljuk a csapadék kezelése, összegyűjtése, elnyelése, szűrése, helyben tartása, hasznosítása, melyet a talajszerkezet átalakításával és a növényzet közreműködésével valósítunk meg. A megfelelő rétegrend és méretezés mellett az esőkertek időszakos vízborítása elenyésző.
Farkas Barta Kata civilként kezdett gondolkodni a megoldásokon, majd kutatott, amerikai esőkertépítőktől tanult, hogy most példát adjon nekünk városlakóknak, vagy bárhol máshol lakóknak. Kék-zöld infrastruktúra, ezt a szót érdemes megtanulni. Eleinte a 10 millió Fa Kecskemét csoportját szervezte lelkes emberek sokaságával együttműködve, majd saját egyesületet alapított Zöld Küldetés Egyesület néven.
Részletesebb tudnivalók a módszerekről az alábbi oldalon: www.esokert.hu
A vízmegtartás az élet, meg fogjuk tanulni.
Részvételi díj: 1500 forint
Előzetes jelentkezés szükséges: [email protected]
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
Kicsiknek és nagyoknak, idősebbeknek és fiataloknak egyaránt kiváló programokkal készülnek a szervezők.
Az eseményre ingyenes a belépés, érdemes a teljes családdal, akár nagyszülőkkel is kilátogatni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.