Tény: egy lakásban soha nincs elég hely. Még egy 200 négyzetméteres lakás is észrevétlenül tele lesz, a pincékről, tárolókról más nem is beszélve. De sokan élnek olyan garzonokban, vagy kisméretű lakásban, ahol az alapvető dolgok elhelyezése is nehézkes. Nekik kínálunk pár jó ötletet.
1. Minden asztalnak legyen fiókja, a dohányzóasztalnak alsó polca, ahova lehet pakolni.
2. Az ajtókra is lehet pakolni. Számos felfüggeszthető tároló alkalmatosság kapható már, amibe táskákat, cipőket, sálakat lehet helyezni, és nem kell egy külön bútor ehhez. A kamra ajtajának belesén lóghat a partvis, a porszívó csöve is.
3. Aminek lehet, legyen kereke. Nagy segítség, ha a bútorok könnyen mozdíthatóak, legyen szó egy vendégségről, vagy csak egy vasárnap délutánról, ahol a család a szőnyegen társasozik. Csak arrébb toljuk az asztalt, fotelokat, és máris lesz tér.
4. Felhajtható ágy. A szerencsések – akiknek nagy hálószobája van – furcsán néznek a felhajtható ágyra, pedig az elmúlt évtizedek egyik legjobb találmánya.
5. Asztalokból is létezik felhajtható- ill. összecsukható változat. Nem kell kerülgetni egy nagy étkezőasztalt, elég csak akkor kihajtani a lapját, amikor mindenki körbeüli. Azokban a konyhákban, ahol pedig nincs hely normál méretű asztalnak, szereljünk a falra egy felhajtható falapot.
6. Gondolkozzon a sarkokban is! Ne hagyja üresen, függőlegesen elhelyezett, sarokba tervezett polcokra, szekrénybe nagyon sok minden fér.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre