
Operett és Musical Gála az FMK-ban
A három közismert művész, Mahó Andrea, Csengeri Attila és Egyházi Géza egy fiatal tehetséggel, Takács Andrással lép fel.
Beszélgetés arról, hogy milyen stratégiák segíthetnek abban, hogy az idő múlásával a nők megtalálják a saját hangjukat és prioritásaikat.
„Milyen társadalmi és kulturális tényezők vezetnek ahhoz, hogy idősödő nők a családjuk „rabszolgáiként” ébrednek? Milyen különbségek vannak a különböző generációk között a családi szerepek és felelősségek tekintetében?
Hogyan változtak a női szerepek az elmúlt évtizedekben, és hogyan befolyásolja ez a negyvenes-ötvenes nőket? Milyen lehetőségei vannak a nőknek az öngondoskodásra és az önérvényesítésre a családon belül és kívül?
Hogyan segíthetnek a közösségi programok, (terápiás) csoportok és egyéb támogatási rendszerek ebben? Hogyan indíthatunk párbeszédet a családon belül és a társadalomban arról, hogy ne váljanak a családjuk „rabszolgáivá”?
A beszélgetés előtt a Tavasz című filmet vetítjük le. 18 perc, Rendező: Roszik Fruzsina Zsuzsanna
Szakértő: Frivaldszkyné Jung Csilla klinikai szakpszichológus
Vendég: Bácskai Júlia, a film társírója és vágója
A rendezvényen a részvétel regisztrációhoz kötött. Belépő az aktuális havi Képmás magazin személyenként, amely a helyszínen is megvásárolható.
Időpont: november 20. szerda, 19.00–20.30
Helyszín: Várkert Bazár, Testőrpalota, Vetítőterem (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2–6.)
A három közismert művész, Mahó Andrea, Csengeri Attila és Egyházi Géza egy fiatal tehetséggel, Takács Andrással lép fel.
A mai zenei világba emeli a WH zenekar Shakespeare szonettjeit és dalait: tagjai a hazai és nemzetközi zenei élet népszerű szereplői.
Gyermekrajztól a műalkotásig - Oktató: Boldizsárné Kovács Gizella, vizuális és környezetkultúra szakos tanár.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre