Válogatás a kedvelt grafikusművész festményeiből, rézkarcaiból.
Cakó homokanimációs szabadalmát és műfajteremtő, a pillanat hatása alatt születő és gyorsan változó, élő alkotásai elvarázsolták már a világ számos országának közönségét. A sebészi pontossággal megalkotott, mindenki számára érthető stilizált formákba foglalt képek mély művészeti tartalmat, komoly érzelmeket és mondanivalót hordoznak.
A homokot, mint képzőművészeti-rajzi kifejezési formát évtizedek óta használja az alkotó filmjeiben és élő homokrajz-előadásain, ám kitartó kísérletezés eredményeként egy különleges eljárás segítségével, képzőművészeti munka során sikerült „rögzíteni” és így alkotni homokba festett állóképeket.
A tárlaton ezeket az alkotásokat, valamint a művész air-brush és olajtechnikával készült festményeit állítják ki. A művészt egyrészt az absztrakt formákból kibomló figurális világ ábrázolása motiválja a festés során. Másrészt képein az egyén és társadalom ellentétei, kapcsolatai, az egymásba gubancolódó taszító-ölelő formák dominálnak. Az embert mint tragikus, önmagával és környezetével harcban álló lényt jelenítik meg a festmények. Képeivel a legbelső rezdülések, vívódások, a világba, az emberi társadalomba való számkivetettség hangulatait, az érzések, indulatok egymásba csapását képes érzékeltetni.
A tárlat január 16-ig tekinthető meg.
További részletek itt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre