Vége a találgatásnak: ez a tökéletes bőr titka – állítja a világ legszebb nője

Az orvosok persze nem feltétlen értenek vele egyet...



Megosztás
Szerző: KL
Létrehozva: 2025.01.04.
egészség tipp rutin bőrápolás legszebb nő tanács

Egy hölgy, aki jelenleg a világ legszebb nője címet viseli, elárulta, mi ragyogó bőrének titka: egy havi közel 125 kilós kiszerelésű méhméreg, ami még az orvosszakértőket megdöbbentette. Janaína Prazeres, aki a Playboytól kapta az előbb említett címet, rendszeresen oszt meg szépségtippeket. A 35 éves nő állítólag átszámítva közel 376 millió forintot költött sebészeti és nem műtéti kezelésekre, amelyek között szerepelt az is, hogy majdnem 5 millió forintnyi összeget fizetett azért, hogy lazacspermát fecskendezzenek a fenekébe. A bőrét pedig méhek mérgéből készült kivonattal kezeli. Elmondása szerint ettől a bőre természetesnek hat.

Akkor találtam rá, amikor kevésbé invazív módszereket kerestem. Csak a mérget használom, és nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást. Ma már olyan kezeléseket keresek, amelyek a lehető legtermészetesebbé teszik a megjelenésemet. Nem hiszem, hogy túlságosan "mű" nőnek lenni trendi vagy vonzó

– magyarázta a világ legszebb nője.

Míg Janaína azt állítja, hogy eddig nem tapasztalt mellékhatásokat, egy orvos arra figyelmeztetett, hogy bárki, aki megpróbálja ugyanezt, nem kívánt tünetekkel és allergiás reakciókkal szembesülhet. Tunc Tiryaki, a Cadogan Klinika bőrgyógyász szakorvosa szerint a méreg nem feltétlenül tesz jót a szervezetnek, és figyelmeztetett, hogy csak azért, mert valami természetes, még nem jelenti azt, hogy biztonságos is.

„A méhméreg használata nincs alátámasztva az orvosok által, és nincs elegendő bizonyíték a hosszú távú hatékonyságát vagy a biztonságosságot illetően. 

Az olyan állítások, miszerint a természetes gyógymódok „jobbak”, mint a bevett eljárások, félrevezetőek lehetnek, mivel a „természetes” nem feltétlenül jelenti azt, hogy biztonságos. 

Valójában a méhméreg egy olyan méreg, amely inkább árthat, mint gyógyíthat. Már kis mennyiség is súlyos allergiás reakciókat, például duzzanatot, kiütéseket vagy anafilaxiát okozhat, különösen a méhcsípésre érzékeny pácienseknél” – idézi a szakember szavait a Mirror.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás