Ez a vegyszermentes módszer egyszerűbbé teheti a takarítást.
Forró gőz használatával egyszerűbbé tehetjük a takarítást, ráadásul a módszerhez vegyszerek használatára sem lesz szükség. Ha így tisztítaná meg a padlót, a Fanny magazin tippjei segítségével egyszerűbben választhat gőzfelmosót!
A forró gőz fertőtlenítő és zsíroldó hatásának köszönhetően kiváló segítséget nyújt a padló tisztán tartásához. A nagynyomású gőzzel a vírusoktól és a baktériumoktól is megszabadulhatunk. Ha nem szívesen használunk vegyszereket, válasszunk gőzmopot a felmosáshoz!
Gőzfelmosó vásárlása előtt érdemes figyelembe venni, hogy az adott készülék mennyire gazdaságos. Ehhez nézzük meg a teljesítményét, amit wattban adnak meg! Ez mutatja, hogy a gőzmop adott idő alatt mennyi forró vizet, illetve gőzt képes előállítani. Ebből láthatjuk, hogy mekkora területet moshatunk fel vele, és közben mennyi energiát használ el.
Gondoljuk végig, hogy csak a felmosás során vennénk-e igénybe a gőzölést, vagy inkább olyan típust választanánk, ami egyben porszívó is! Ha több funkcióval rendelkezik, az is befolyásolja a készülék teljesítményét.
Érdemes a helyiség méretét is figyelembe venni a gőzfelmosó kiválasztásánál. Ha nagyobb felületen szeretnénk használni, választhatunk olyan készüléket, ami nagy méretű víztartállyal rendelkezik. Ez a típus ugyanis hosszabb ideig képes gőzölni, ráadásul kevesebbszer kell újratölteni.
A tisztítandó felület méretének felmérése azért is fontos, mert ez alapján érdemes átgondolni, hogy milyen hosszú legyen a gőzfelmosó tápvezetéke. Ugyan a hosszabbító kábel megoldást jelentethet, de előfordulhat, hogy útban lesz a takarítás alatt.
A gőzfelmosók feje általában téglalap vagy háromszög alakú. Utóbbi a nehezen elérhető sarkokban is kiválóan használható, míg a téglalap formájút érdemes a nagy felületek felmosásához alkalmazni. Bizonyos készülékek szőnyegtisztító fejjel is rendelkeznek, amivel egyszerűen megtisztíthatjuk a kárpitot.
Ha nem szeretnénk erős vegyszereket használni, forró gőz segítségével a fürdőszobában is megszabadulhatunk a szennyeződésektől. Gőztisztítóval gyorsan és hatékonyan takaríthatunk a helyiségben, ráadásul a készüléket különböző felületeken is használhatjuk. A módszerrel elérhetjük a nehezen hozzáférhető helyeket, a különböző tisztítófejek és fúvókák kiválasztásával pedig még egyszerűbb lehet a takarítás.
Amennyiben első alkalommal takarítjuk gőztisztítóval a fürdőszobát, számítsunk rá, hogy nem kapunk egyből makulátlan eredményt, hiszen a felületen maradhatott a korábban használt vegyszerek maradéka. Ezért érdemes először egy alaptisztítást végezni, amely során néhányszor lassan végiggőzöljük a felületet, miközben szivaccsal felitatjuk a tisztítószer-maradványokat.
Miután elvégeztük az alaptisztítást, alaposan gőzöljük át a tisztítandó felületet! Érdemes rendszeresen használni a készüléket, hiszen segít fertőtleníteni a fürdőszobát, miközben tisztán is tartja.
A vízkőlerakódás gyakori probléma a csempén, a kézmosón és a kádon. A gőz erre is megoldást nyújt. Ha a vízkőlerakódás nem túl vastag, akkor kézi gőzölővel anélkül is eltávolíthatjuk, hogy dörzsölnünk kellene a felületet. A vastagabb lerakódásra szivaccsal kenjünk ecetet vagy vízkőoldó szert, hagyjuk állni néhány percig, majd távolítsuk el az eszközzel!
A vízkő mellett gyakran a penész is problémákat okoz, különösen a fugák esetében. Gőzzel gyorsan megszabadulhatunk tőle. Ehhez irányítsuk a gőzt a felületre, és a készülék végére tett körkefével óvatosan dörzsöljük át a fugát! Ezután töröljük szárazra egy kendővel! Szilikontömítés esetében csak néhány másodpercig használjunk gőzt!
A lefolyók tisztítására érdemes kiemelt figyelmet fordítani, ugyanis a baktériumok melegágya lehet a vízelvezető csövekben megtapadt haj és az egyéb szennyeződések. A gőz bárhová eljut, ezért nem kell szétszerelni a szifonokat vagy a rácsokat. Kis méretű készülékkel gond nélkül kitakaríthatjuk a nyílásokat.
Ahhoz, hogy szerelés nélkül megússzuk a csövek tisztítását, tartsuk a lefolyóba a készülék fúvókáját! Közel 15 másodpercig engedjük bele a gőzt, majd nyissuk meg a csapot, és bő vízzel öblítsük le a szennyeződéseket! Számítsunk rá, hogy az első alkalom után érdemes megismételni a folyamatot!
A csaptelepek esetében a vízkő mellett a rozsdásodás is okozhat problémákat. A rozsdás részekre érdemes rozsdamarót alkalmazni, majd miután kellően feloldódott, mossuk le gőztisztítóval a szennyeződéseket. Ezután egy puha ronggyal töröljük szárazra a felületet!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre