Kiderült, ez történik a testeddel, amikor hazudsz!

El tudod képzelni, mik lehetnek a hazugság fizikai hatásai? Bár egy-egy füllentés ártalmatlannak tűnhet, de a hazugság következményei idővel felhalmozódnak.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.06.18.
hazugság következmény megtévesztés életmód egészség

Kiderült, hogy az igazság elferdítésének nem csak társadalmi következményei vannak, a testre háruló fizikai teher is riasztó. Kíváncsi vagy, mi történik valójában a testedben, amikor megtévesztesz másokat? Lássuk!

A hazugság még az étkezési szokásokra is hatással van (Fotó: Pixabay)

Aki hazudik, annak felgyorsul a szívverése és nő a vérnyomása, ahogy a test „harcolj vagy menekülj” üzemmódba lép. Ennek oka a stressz és a szorongás, amely a lebukástól való félelemből fakad. A valóság elferdítése előidézi a stresszhormonok felszabadulását még „apró” hazugságok esetén is. Ennek hosszú távú következményeként a megrögzött hazudozóknak az immunrendszer gyengülésével, a betegségekre való fogékonysággal is számolniuk kell. A kutatók szerin azok, akik gyakrabban hazudnak, többször számolnak be megfázásról, fejfájásról és gyomorpanaszokról.

A megtévesztés szellemi energiát és koncentrációt igényel, ami megzavarhatja az alvási ciklust. A tanulmányok azt mutatják, hogy azok, akik többet hazudnak, rosszabbul alszanak és nem tudják kipihenni magukat. 

A hazugság az étvágyat is megváltoztatja!

Az étvágy változása a hazugság egyik leggyakoribb következménye. Vannak, akik többet esznek a bűntudat vagy szorongás miatt, míg másoknak hányingere van, így elveszíthetik étvágyukat. A véráramlás fokozódásával az arc kipirulása és a fokozott izzadás is a megtévesztés velejárója lehet. A felsoroltakon kívül a pszichikai következményekkel is számolni kell, mi több, a negatív hatások összeadódnak. Mondj igazat, így máris tettél egy lépést a kiegyensúlyozottabb és egészségesebb élet felé! 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás