Az elmúlt tíz évben megnégyszereződött a gerincbetegek száma. Almásy Csilla gerincterapeuta-gyógytornász szerint már egyáltalán nem ritka, hogy a húszas éveik elején járó fiatalok komoly gerincsérvvel küzdenek, de a legnagyobb mértékben a középkorosztályt érinti.
– A gerincbetegségekkel a legtöbben „együtt élnek”, a teljes gyógyuláshoz szükséges terápiákat csak nagyon kevesen választják – mondta el lapunknak a szakember. – Csontkovácsot én gyógytornászként semmiképpen nem ajánlanék! Ha ízületi kimozgatásra, „helyreigazításra” van szükség, csakis magasan képzett, orvosi vagy gyógytornász diplomával rendelkező manuálterapeutához menjenek az érintettek. Az esetek többségében hatékonyan tudunk segíteni maunálisan (kézzel) végzett kezelésekkel, célirányos (torna)gyakorlatokkal. Amikor a fájdalom elviselhetetlenül nagy, akkor nem szabad halogatni az orvos felkeresését. Egyúttal azonban érdemes gyógytornásszal is felvenni a kapcsolatot, aki az első találkozás alkalmával már el is kezdi a terápiát. Gerincünk egészsége érdekében tanuljuk meg az egyes mozgásokhoz szükséges helyes tartást. Egyéni vagy kiscsoportos órákon lehet igazán megtanulni a precíz mozgást, helyes terhelést. Ha ez megvan, lehet menni sportolni, mozogni, aktív életet élni. A munkában pedig a legfontosabb, hogy bármilyen helyzetben is végezzük, szakítsuk meg a statikus időszakokat rendszeresen mozgással, egyszerű mozdulatokkal.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre