
Budapest elesett, horrordugók miatt áll a közlekedés
A szokásosnál is nehezebben lehet haladni a főváros számos főútján.
A már-már mindennaposnak számító dugók mellett hétfőn reggel az eddig megszokottnál is nehezebben lehet közlekedni autóval Budapesten.
Hatalmas dugók alakultak ki a főváros számos csomópontjában, ami miatt az utazási idő jelentősen megnövekedett.
Az BKK Info Facebook-oldalán arról számoltak be, hogy a Dózsa György úton a Podmaniczky úti vasúti aluljáró a nagy mennyiségű esővíz miatt nem járható.
Az M3-as autópályán, a hétfő reggeli erős forgalom miatt Bag és Gödöllő térségében, illetve Mogyoródtól lassabb a haladás a főváros felé.
Balesetekről eddig nem kaptunk hírt, azonban a jelentős esőzések miatt több BKK-járatnál is változás történt:
Rövid idő alatt mintegy ötven helyszínre riasztották a katasztrófavédelem egységeit Budapesten és Pest megyében
A katasztrófavédelem hivatásos és önkéntes egységeit leszakadt faágak eltávolításához és vízzel elöntött pincék, garázsok, alagsorok kiszivattyúzásához riasztották. A legtöbb bejelentés eddig Szigetszentmiklósról, Törökbálintról, valamint a főváros V., VI. és VII. kerületéből érkezett. A szóvivő elmondta, hogy vasárnap 175 tűzoltói beavatkozásra volt szükség. Az esetek kétharmadánál okoztak problémát kidőlt fák, leszakadt faágak, amelyek utakra, házakra, elektromos vezetékekre dőltek. Az elmúlt napon 8 épületben keletkezett kár, 43 helyszínen pedig pincékben, alagsorokban összegyűlt esővízhez riasztották a tűzoltókat. Mukics Dániel elmondta, hogy Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével mindenhol okozott károkat a vasárnapi vihar. Győr-Moson-Sopron megyében, Dunakilitin több épület is beázott. Borsod megyében, Jósvafőn kilépett a medréből a Baradla patak a sok eső miatt. A tűzoltók a helyiekkel ötezer homokzsákot helyeztek el. Kapuváron családi házba csapott a villám, 5 négyzetméteren megrongálta a tetőt – ismertette a részleteket a szóvivő. Jelenleg is felhőszakadás miatt van narancsriasztás érvényben. A legtöbb riasztás most a fővárosból és Pest megyéből érkezik.Van fotód róla?
Lecsapott a vihar a fővárosra, ami miatt még nagyobb káosz alakult ki a közlekedésben. Ha van fotója arról, hogy a heves esőzés miatt vízátfolyás van az úton, vagy látott egy leszakadt faágat, ami akadályozza a közlekedést küldje el a [email protected] e-mail-címre.
Top hírek


Megmutatja igazi téli arcát az időjárás: dermesztő, ami az ünnepek után ránk vár
Változékony időre lehet számítani.

Felfoghatatlan tragédia: halálra késeltek egy 13 éves fiút, miközben édesanyját védte
A tinédzsert Portugáliában találták holtan.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre