
Időjárás: vége a hidegfrontnak, de nem lesz köszönet abban, ami most jön
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolA meteogyógyász halálos veszélyre figyelmeztet. Továbbra is megszenvedjük az időjárás hatásait.
Elvonult a hidegfront, de továbbra is megszenvedjük az időjárás hatásait. Száraz a levegő, ami könnyen hűl és könnyen melegszik, ezért nagymértékű napi hőingás alakul ki. Mindemellett különösen érdemes odafigyelni a megfelelő bőrvédelemre.

„A front után száraz légtömeg érkezett” – kezdte dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója.
A száraz légtömeg általában kedvez a magas UV-sugárzás kialakulásának. Már a nap a legmagasabb pontja közelében jár és bizony ilyenkor különösen erős UV-B-sugárzási érték alakul ki. Ezek a nagy energiájú sugarak komoly mértékben tudják a bőrnek a felsőbb és alsóbb rétegeit rombolni. Mindenképpen hozzájárulnak a bőr öregedéséhez, ráncosodásához. Sokan tévesen gondolják, hogy milyen egészséges dolog a barnaság, de erről nincsen szó; mindenképpen öregítő hatása van.
A meteogyógyász hangsúlyozta, hogy legrosszabb esetben akár melanóma, azaz bőrrák is kialakulhat, ami halálos lehet. Fontos a megfelelő védekezés, például a szemünk esetében UV-szűrős napszemüveg viselése, a bőrünk védelmében pedig a napvédők használata; mindezek mellett kerüljük a tűző napot.
Növekvő napi hőingás következményei:
- vérnyomás-ingadozás
- mellkasi diszkomfort
- hangulatingadozás
- fáradékonyság
- szédülés
- rosszullét
Időjárás
A Köpönyeg előrejelzése szerint szerdán északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és északkeleten egy-egy zápor, zivatar is előfordulhat. Az északnyugati szél átmenetileg megerősödik. 26 és 27 fok között valószínű a hőmérséklet. Csütörtökön ragyogóan napos időre van kilátás, csapadék nélkül. Mérséklődik a szél is. 27-28 fokos, kellemes nyári meleg lesz. Pénteken sok napsütésre, igazi strandidőre készülhetünk. Nem lesz eső. Az északkeleti szél csak néha élénkül meg. 29-30 fok közé melegszik a levegő.
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre