
Tömegbe hajtott egy kisbusz, legalább 9 ember megsérült, köztük gyerekek
A helyszínt ellepték a mentők, tűzoltók, rendőrök.
Az épület nemcsak a hitélet, de a városi legendák különleges helyszíne is. A templomban olyan érzésünk támad, mintha nem Budapesten, hanem egy másik világban lennénk.
Van egy templom a 9. kerület szívében, a Bakáts téren, aminek a pincéje különösebb, mint maga a templom. Kívülről impozáns neoreneszánsz épület, ám amit kevesen látnak, az a föld alatt rejlik.
Az Assisi Szent Ferenc-templom a Nagykörúton belül az egyetlen neoromán templom, egyben a kerület legnagyobb temploma is. Korának legjobbjai dolgoztak rajta: az építész Ybl Miklós, a festő Than Mór és Lotz Károly, az orgonaépítő Országh Sándor. Stílusa eklektikus, háromhajós, kereszthajó elrendezésű műemlék templom.
Az egész templom alatt neoromán, oszlopos, kereszthajós altemplom található, amely az építkezés befejezéséig templomul szolgált. Az altemplom falára égbolt van festve: csillagokkal, galaxisokkal, a végtelen univerzum érzésével. Egy rejtett, misztikus tér, ahol a halandóság találkozik az örökkévalósággal.
A helyiség atmoszférája különleges. A falakon és mennyezeten nem a szokásos szentek vagy freskók, hanem mélykék csillagos ég apró csillagokkal, sötét, örvénylő formákkal köszön vissza. Olyan, mintha az univerzum egy darabját zárták volna a föld mélyére.
A válasz nem egyértelmű. A legtöbben úgy vélik, a mennyországot jelképezi az örök élet szimbólumaként. Mások szerint ez egy misztikus átjáró, ahol az elhunytak a csillagokon keresztül emelkednek a túlvilágba.
A helyszínt ellepték a mentők, tűzoltók, rendőrök.
Szentendrén volt szükség a hatóságokra.
Előzőleg hatalmas dugók alakultak ki a pride-tüntetésen a hídlezárások miatt, ezúttal pedig elvileg 24 órán át tartó demonstrációt rendeznek a szervezők.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre