
„Négy hónapos terhes voltam, amikor nyertem a lottón, de hatalmas árat fizettem érte”
Rengeteg lemondással járt a kismama számára a nyereménye.
Megdöbbentő dologra hívta fel a figyelmet az Európai Parlamenti képviselő.
Friss bejegyzéssel kezdte a hetet Deutsch Tamás a Facebook-oldalán. A téma: időhúzás Magyar Péter meghallgatása kapcsán a mentelmi eljárásban.
„Megbízható EP-s források szerint május közepéig biztosan nem kerül sor Magyar Péter meghallgatására a mentelmi eljárásában az illetékes EP-s szakbizottságban. Legkevesebb tehát 8 hónap, közel 250 nap telik majd el Brüsszel Péter meghallgatásáig azután, hogy az illetékes hatóságok kezdeményezték Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését. Ipari méretekben zajlik a pofátlan időhúzás!”
– írja Deutsch Tamás a Facebook-oldalán. Majd így folytatja:
„Magyarország legfőbb ügyésze 2024. szeptember 26-án, idestova fél évvel ezelőtt lopás bűncselekménye miatt tett indítványt az Európai Parlament elnökénél Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztésére. Két hónapnak kellett eltelnie az ügyészségi indítvány benyújtása után, mire Brüsszelben 2024. novemberében egyáltalán kijelölték az illetékes jogi szakbizottságban Magyar Péter ügyének jelentéstevőjét. Aztán megint újabb két hónapnyi idő telt el, mire végre egyáltalán napirendre tűzték Magyar mentelmi ügyét Brüsszelben. Most úgy tűnik, legkevesebb újabb négy hónap fog eltelni, mire egyáltalán először meghallgatják majd Magyart.”
Ezt követően a Fidesz–KDNP európai parlamenti delegációvezetője egy meglepő dologra hívja fel a figyelmet:
„Brüsszel Péter ráadásul egy igazi jóstehetség, hiszen ő már tavaly októberben egy Tisza Szigetek-találkozón arról beszélt, hogy szerinte az ügye nagyon el fog húzódni, akár 20 hónapig is. 20 hónap. Számoljunk csak: Magyar Péter 20 hónappal a 2026-os választások előtt arról beszélt, hogy 20 hónapig húzódik majd az ügye. Micsoda véletlen, ugye? Semmi kétség, addig fogják húzni Magyar mentelmi ügyét az EP-ben, amíg csak tudják. Már most borítékolható, hogy ha egyáltalán lesz is meghallgatása májusban, akkor majd jönnek az újabb és újabb meghallgatások.”
Végül így összegez a Fidesz alapító tagja:
„Magyar Péter Brüsszel alázatos szolgája, ezért Brüsszel, a Néppárt, Manfred Weberék segítő kezet nyújtanak Magyar Péternek, hogy a lehető legtovább elhúzódhasson a mentelmi ügyének tárgyalása, és a mentelmi joga mögé bújva el tudja kerülni a büntetőjogi felelősségre vonást. Elég volt ebből! Ennyi.”
Rengeteg lemondással járt a kismama számára a nyereménye.
A rendőrség is őt keresi.
Bekeményít a szeszélyes áprilisi idő.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre